Kuna Haldjapere on tundides loominguline, võib seda pärast näha olla ka pisikeste haldjate riietel.

  • Soovitame kunstimiseks kindlasti kaasa võtta vahetusriided, mida pole kahju määrida.
  • Samuti soovitame vahetusriideid ka vanemale/saatjale (päris-päriselt!), sest ka nemad on protsessis osalejad.
  • Võta lapsele kaasa oma käterätik, et peale meisterdamist puhtaks saada ja kuivatada :).

Kuigi materjalid, mida me tunnis kasutame, on suuremat jaolt looduslikud, rõhutame, et need ei ole siiski mõeldud söömiseks. Seepärast soovitame vanematel, kelle beebid lutti imevad, lutt kindlasti kaasa võtta ja seda kasutada.
Teistel vanematel tuleb lihtsalt valvas olla.


Kõigi heaolu silmas pidades ning varasemale kogemusele ja vanemate soovidele toetudes, palume tundi tulla tervena.
Nii on kõigile parem!
Suuremaid vendi-õdesid, kes ka ise juba loovustunnis käe külge lööks, saab tundi kaasa võtta vabade kohtade olemasolul ja eelneval kokkuleppel. Ka nemad on oodatud tervetena.

Pildistamine tunnis. Me teeme tunnis blogi jaoks pilte tunni protsessist (eesmärk ei ole lapsi pildistada). Juhul, kui see mõte üldse ei sobi, siis palume tunnis sellest teada. Enne pildistamist küsime tunnis nõusolekut.
Kui soovid tunnis teha rohkemast pilti, kui oma lapsest või teie ühisest ajast, siis on kena, kui küsid samuti teistelt nõusolekut.

Kunstitööde säilitamine. Loovustunni protsessi võib jäädvustada nii ise oma last ja teie tegevust pildistades, kui ka kunstitöid alles jättes. Töid võib alles jätta, aga ei pea. Kui soovid, et me paneksime töö kuivama, siis ole hea, hoolitse selle eest, et tööle saaks peale lapse nimi ja tunni tähis (nt teisipäevane kl 9.30 grupp lühendiga „T9.30“), siis me jätame töö alles ja peale kuivamist kogume vastava rühma kunstitööde kasti Haldjaperes Stuudios, kust saad oma lapse töö järgmisel korral kenasti kätte. Pilte ei pea iga nädal kaasa võtma, võib ka koguda ja nt kord kuus või poolaastas ära viia. Peale pikemaid vaheaegu (jõulud, suvi) teeme suurpuhastuse ja töid enam alles ei hoia.

Üks hea nõuanne veel – laske oma pisikestel meisterdada tunnis ISE ja just nii palju kui nad jaksavad ja tahavad!
Vanemal/saatjal on alati võimalus küsida omale samad materjalid lapsega paralleelselt kaasa meisterdamiseks - eeskujuks olemiseks ja lihtsalt iseenda kunstituhina rahuldamiseks.

Loe Haldjaperest lähemalt meie blogipostitusest: SIIT: