Haldjapere sai alguse 2006. aastal Kristi ja Mariliisi soovist oma lastele käelist tegevust pakkuda. Kuna Tartus sellesarnast ringi ei tegutsenud, otsustasime hakata ise oma lastele käelist ja kunstilist tegevust ühendavaid kohtumisi korraldama. Suureks eeskujuks oli Tallinnas tegutsev Beebide Loovustuba , kes oli meile alustamisel heaks abiliseks ja õpetajaks. Suur tänu neile!

Tänaseks oleme õppinud professionaalidelt ja eelkõige lastelt seda, mis neile meeldib. Lisaks on praeguseks meie võlurite kollektiiviga liitunud ka Kreete ja Kudrun, kes oma annetega haldjaperelikkust täiendavad.

Laste areng on individuaalne ja seda me tahamegi, et iga laps leiaks meie tunnis ise üles haldja ja kujutaks teda omamoodi – paberil, liival või vees. Me tegutseme peamiselt segarühmades (kuni 3-a lapsed). Ainult kõige pisematele, kes veel ei kõnni, oleme loonud eraldi rühma. Samuti juba suurematele - üle 3-aastastele, kes jätkuvalt tahavad Haldjaperes edasi käia lasteaiale vahelduseks.

Ülesannete andmisel lähtume laste arengust, et iga laps jõuaks omal viisil tegutsedes just temale sobiva lahenduseni.

Olulisem, kui tulemus, on tegutsemine ja protsess ise ning seeläbi rõõmutunde ja eduelamuse kogemine. 

Iga meie tund on justkui üks lugu, üks muinasjutt, mille sisse on põimitud erinevaid käelisi, kunstilisi, motoorseid, sensooreid, kinesteetilisi jm tegevusi.  Me katsume erinevaid tekstuure, kuulame helisid, joonistame, lustime värvidega, mängime erinevate tehnikate ja vahenditega jne. Me värvime pudruvärvidega, plätsime saviga, liimime kliistriga, mängime seebivahuga. Vahel uisutame suhkrusiirupis ja laulame vahvaid laule. Kõik see toetab lapse arengut ning aitab maailma tundma õppida.

Paneme oma tegemised kirja ka meie blogisse.


Olete lahkesti oodatud!


Teie Mariliis, Kristi, Kreete ja Kudrun
Haldjapere võlurid