Folgiring alustab taas - Ikka esmaspäeviti!

2023/24 hooajal alustame tundidega 4. septembril

Tunniplaan alates 8. jaanuar 2024:
Esmaspäeviti kl 10.00 ja 11.00 beebidele ja kuni 3-aastastele musilastele

kl 17.30 lastele vanuses 3+

Registreerumine: https://forms.gle/QjjUiRgEv6cfqLcA8

Beebide ja mudilaste folgiring on Eesti lastepärimuslikul materjalil põhinev laulu-mängutund kõige pisematele. Koos mängime hüpitus- ja näpumänge, loeme liisusalme, kuulame erinevaid pillihääli, mängime ise pilli, teeme tutvust vanade (une)laulude, tantsude ja laulumänudega ning tutvume rahvakalendri tähtpäevadega.


Lastefolgis mängime ringmänge, viirumänge, näpumänge, laulumänge ja muid vanu lastemänge. Lisaks ikka laulame, mängime pilli, vahest meisterdame natuke ja kindlasti tähistame tähtsamaid rahvakalendri tähtpäevi. Lapsed on oodatud tundi koos vanema(te)ga.

Tunni pikkus on orienteeruvalt 35-40 minutit, lastefolgil 45-55 minutit.

Tunde viib läbi Kreete Viira.

Kreete: Olen tegelenud Eesti pärimuskultuuriga teisest eluaastast peale Pelgulinna folklooriklubi juures; aastast 2002 selle juhendajana. Laste folgiringid (ehk Beebifolk) sündis aastal 2008 koos mu esimese lapsega. Minu käe all tegutsevad laste folgiringid Tallinnas Nõmme Kultuurikeskuses, Tartus Haldjaperes ja Viljandis Pärimusmuusika Aidas.
Olen lõpetanud Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule eriala (MA), kultuurikorralduse eriala (MA) ning koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala (BA). Kodus on kasvamas 3 last vanuses 4-15.

Tunnitasu ja maksmise info:

Kuutasu 28 eurot. Korratasu 8 eurot.
Teine ja järgmised sama pere lapsed: kuutasu 20 eurot ja korratasu 6 eurot.

Tasuda saab ülekandega või tunnis sularahas. Arvesoovist palun eraldi teada anda.
Kretto Grupp OÜ Swedbank a/a EE462200221056145442, selgitusse lapse nimi ja kuu või tund, mille eest tasutakse.

Puudumise korral saab osaleda Veebifolgi tunnis, mis toimub Zoomis kord kuus teisipäeval kell 10 ning on järelevaadatav kuu aega, kasutada mänguaega Haldjapere mängumaal (E 10-13) või võtta teinekord tundi sõbra kaasa.

Rohkem infot: kreete.viira@gmail.com või tel 5167 302


Miks tulla lapsega folgiringi? (Väljavõte Haldjapere blogist)

Sel sügisel alustab Haldjaperes taas folgiring Kreete Viira juhendamisel. Lisaks lihtsalt toredusele, on folgiring ka väga hariv ja kasulik, seda mitmel põhjusel.

Lapsel areneb rütmitunne – folgirütmis kiikudes, liikudes, käsi plaksutades, kivi koputades hiilib rütm vaikselt, aga järjekindlalt pisikese folkari igasse ihurakku ja ei lähe sealt enam kusagile. Lisaks sellele areneb sõnavara. Folgiringide kindlaks osaks on ka liisusalmid ja näpumängud – logopeedide suured lemmikud lapse keele ja kõne arengu toetamisel. Folgiring on hea võimalus koos lapsega õppida. Mängud ja laulud sisaldavad endas sõnade ja liigutuste kaudu paljusid igapäevatoimetusi ja töid, mida ise ilma kodumasinata teha.

Seeläbi areneb ka fantaasia ja ettekujutusvõime. Läbi mängu saab päris asju ja tegevusi läbi proovida.

Pärimuslikud mängud õpetavad lisaks igapäevatöödele ja muid eluks vajalikke oskusi: näiteks oma järjekorra ootamine, koostöö, vahetamine ehk sotsiaalsed oskused.

 Folgiringis käies saad sa kaasa aidata Eesti lastepärimuse kestmisele ja mis põhiline – seeläbi rikastad sa kodust mängurepertuaari. Üsna tõenäoline on, et kodust kasvab see lapse kaudu edasi lasteaeda ja sealt kooli ja see on tore.

Folgiringis saab lõputult mängida – nii väike kui suur.

 Fotode autor: Mailis Vahenurm / Viljandi pärimusmuusika festival