Õunanädal

-
Sel nädalal inspireerisid meid loovates tegevustes õunad. Päriselt tulid õunad tundi alles selle lõpus - enne seda aga läbi soolataigna ja riisi seest ja tee sees...
Alustasime soolataignaga mängimisest. Saime teada, et meil on võlukäed - võtab ju taigen käte vahel täpselt selle kuju nagu parasjagu tahame. Proovisime lapse käe sees veeretada taignapallikesi. Katsetasime ka teiste kehaosade peal - nagu taignamassaaž -, et ringne liigutus kehale meelde jääks. Lisaks ringsetele liigutusele tegime taignaga ka edasi-tagasi rullimist ja avastasime, et meie võlukäed oskavad ka (õuna)ussikesi teha. Õunaussid olid muidugi nii maiad, et ampsasid isuga suuri mahlakaid mänguõunu. Mängisime ka, et oleme õunapuud ja kukutasime muudkui viimaseid õunu puu otsast alla - pots ja pots. 

Panime taigna kõrvale, meisterdamist ootama, ja lustisime värvilise riisiga, mille sisse olid peidetud sama värvi paberist "õunad" ja "õunaussikesed", milleks olid värvitestrites välja lõigatud ümarad pallikesed ja nöörijupikesed. Ehk et puutemeel, visuaalmotoorika said kõvasti trenni. 


Kui kogu meisterdamise "kraam" oli mängu käigus kokku kogutud, siis asusime kunstitööd tegema. Tegime sammhaaval õunapuud. Aluseks võtsime ühe tugeva papitüki, mille sees olid (vist juba traditsiooniliselt) augud - ikka õunausside tarbeks. Alustuseks mängisimegi natuke veel nöörijuppidest ussikeste ja augukestega. 

Seejärel tuli mängu värv, mis potsatas samamoodi nagu õunadki muudkui pots ja pots üleval alla, papitüki peale. Kasutasime rohelist värvi ja pulga otsas olevaid ümaraid svamme. Rohelise värvi sisse oli hea paberist õunu kinni vajutada. Lisaks tegime õunu puu otsa ka taignast - kukutasime pildile taignatükikesi ja vajutasime need pildile kinni. Puutüveks olid meil tugevad torud, mille vahele oli hea enne kunstitud papitükk pista. Tuligi õunapuu.

Suurte (3-6 aastaste) tunnis oli meil sel nädalal õunatee-pidu. Tunni alguses said kõik lapsed nimelise kutse peole. Kutselt saime teada, et pidu hakkab kohe peale meisterdamist. Seekord meisterdasime õuna-kaneeliteed. 
Tegime teekotikesed, mille sisse panime kuivatatud õunu ja purustatud kaneelikoort. Kõik lõhnas muidugi imeliselt!
Kotikestele panime külge nööri ja sildid tegime ka muidugi. Valmis saanud tee pakkisime hoolikalt karpide sisse, et need koju kaasa võtta ja koos kõige paremate sõpradega nautida. 

Seejärel võtsime välja peokasti, milles oli kõik vajalik üheks teepeoks. Kõigepealt peomütsid - see loob meeleolu! Seejärel laudlinad ja siis järjest tassid ja taldrikud, lusikad-koogikahvlid, küünlad, lilled, salvrätid, kook ja tee, õunatee muidugi. Igaüks sai omale väikese ülesande ja aitas lauda katta. Maiustasime õunatee ja õunakoogi ja lobisesime maast ja ilmast. Küll oli tore pidu!
Eelmine
Algas sügis!
Järgmine
Õhk.

Lisa kommentaar

Email again: