Nii palju nurki...

-
Seekord lustisime lastega mööda nurki:
Kujundid on ühed ägedad asjad, milledel kas on nurgad või ei ole:) Nii me siis lastega mängisimegi nurgamänge: kas on nrugad või ei ole?! Kui on nurgad, siis mitu neid on? Põrandale oli teibitud erinevad kujundid, millede sisse sai hüpata ja nurki lugeda. 3, 4 ... ohoo - mitte ühtegi. Siis sorteerisime topsis olevad kujundid põrandal asetsevatesse kujunditesse, nii palju kui oskasime. Mõned korjasime endale topsi ja ülejäänud koristasime ära suurde kaussi.


Soenduseks kõigele eelnevale tegime veel ühte ägedat nurgelist laulu "Mu mütsil on 3 nurka...", kus sai rinnale patsutada ja pea peale patsutada ja kolmnurke teha ja pead raputada:)

Meistedamiseks said lapsed kõigepealt paberi nelinurkse auguga, mis meenutas akent ja kust sai läbi piiluda. Lisaks said lapsed veel teise nelinurkse paberi. Asetasime kõik üksteise peale ja hakkasime nurkades kõndima. Alguses kriidiga, pärast värvidega. Muudkui liikusime ühest nurgast teise ja kõditasime seal veidike:)

Vahepeal tõstsime auguga paberi korraks üles ja vaatasime teisele paberile - milline ilus nelinurkne värviline kuju oli paberil. Edasi tulid mängu ümmargused kujud - ümmarguste aukudega puidust alus, mida sai värvida ja jälle jäi pildile jälg. Seekord ring. Kõige lõpus tegime ka ümmargusi templeid. 

Kes jõudis, siis sai veel uudistada topsis olevaid kujundeid. Lisasime aknaga paberile raamatukile. Lapsed mängisid võlureid ja tõstsid ühe näpuga paberi üles ja siis lisasid ka kujundid kile peale. 

Suuremad lapsed mängisid veel paari mängu. Valmis oli lõigatud kummimaterjalist 3 erinevat kujundit, mis olid topsis. Laps istus emme/issiga vastakuti ja siis anti teineteisele ülesandeid leida silmad kinni topsist kindel kujund. Siis proovisime kõiki 3 kujundit puzzlena kokku panna.
Veel ehitasid lapsed paberist kujunditest erinevaid fantaasialoomi või muid asju. 
Eelmine
See mõnus pime aeg
Järgmine
Kuusejahil.

Lisa kommentaar

Email again: