Kuusejahil.

-
Sai küll nähtud suurt vaeva, et kuusk metsast üles leida, aga üles me ta leidsime ja koju tõime.
Kui jõuluaeg on ukse ees, tekib kange tahtmine kodu hakata kaunistama. Meie asusime kohe agaralt pihta ja võtsime kuuse ette. Avastasime, et kuusk näeb samasugune välja nagu meil eelmine kord need nurgelised kujundid olid. Suuremate lastega alustasime sellest, et proovisime kuuske tikkida. Selleks oli ette valmistatud jogurtitopsikaane sisse lõigatud kuuse kujutis (kolmnurkne), mida ääristasid augud (ümmargused), milledest hakkasime rohelist lõnga läbi pistma. Lõpuks tegime natukene veel ka valge lõngaga - nagu lumi oleks maha sadanud. Valmis sai kaunis kuuseke, mille saab akna peale riputada. Väiksemad lapsed said tooriku endale koju kaasa, et koos emme-issiga kodus rahulikult tikkida. Kasvõi iga päev natukene. Seekord me nõela ei kasutanud, vaid lõnga otsa panime teibi, et lõnga ots oleks tugevam ja oleks lihtsam läbi torgata.


Suuremate lastega proovisime teha kujunditest kuuse. Kasutasime seekord šablooniks niidipooli ehk ringi. Lõpuks aitas emme-issi teha värvilise piirjoone tekkinud kujunditest, mida mööda lõikasid lapsed kuuse välja.

Siis hakkas kuusejaht pihta. Kõigepealt pintsliga vaba maalimine - igaüks maalis täpselt sellise kuuse nagu see tema arust välja võis näha. Mõni maalis lausa kuusemetsa. Proovisime pulgaga välja joonistada ka kuuseokkad. Edasi hakkas sadama lund ja kuused kattusid lumega. Katsime pintsliga, tilgutasime, pritsisime. Nüüd aga olid kuused kadunud, vaja oli nad taas üles leida. Kasutasime selleks kammi. Vaikselt hakkasid taas rohelised kuused lume alt paistma. Lõngast kuuseoksad lisasime veel juurde. Nii palju kraapisime ja urgitsesime, kuni leidsime ka mõne päkapiku:) Rebisime neid vahvaid mütsidega tegelasi juurdegi. 
Suuremad lapsed panid oma väljalõigatud kuuse pildile ja värvisid seda üle, kaunistasid ehetega. Tegid mõned päkapikud ning rebisid neid juurde. Lõpuks tegime suurtega veel näpu otsas keerutatud päkamütse, niidist.

Kõik oli nii ilus, et lõi lausa sädelema. Täiesti jõululik ja idülliline oli meeleolu tundides - mis seal imestada, meie juures käivadki päris päkapikud meisterdamas:)
Eelmine
Nii palju nurki...
Järgmine
Jõul-jõul

Lisa kommentaar

Email again: