Lillekunst

-
Koos kevadise õitemerega õues, tuli lilleteema ka Haldjapere loovustundi. Sel korral valmib tore lillepärg, mida saa kaunistuseks riputada näiteks uksele või seinale. Varsti on ka emadepäev tulemas - võib-olla kellelegi hea kindiidee ;).Sel korral on vaja: 

- munaresti
- papist ringi/ovaali või ruutu
- värve ja pintslit
- liimi või kliistrit (kuum liim vanema käsitluses on ka hea)
- rohelist siidipaberit
- värvilist siidi- ja krepp-paberit
- lõnga või nööri
- kuivanud roosiõisi
Kuidas me seda siis tegime? 

õigepealt on vaja papist välja lõigata enda jaoks sobiv pärja alus. Seejärel tuleks seda natukese kaunistada. Kasutasime selleks rohelist lõnga ja siidipaberit. Lõnga saab kerida ümber pärja - seda on tore teha mänguliselt, pallimänguliselt. Siidipaberit tuleks enne pärjale liimimist natuke väiksemaks rebida ja siis siluda pintsli abil paberitibad kinni. Nüüd saab põhi natuke kuivada. 

Samal ajal saab edasi teha lilleõisi. Kasutasime selleks munareste. Natuke teistmoodi "lõuend", mille värvimiseks peab natuke pusima ja kõdistama ja vigurdama. Just ühes tükis on seda hea värvida, sest peale värvimist on vaja kõik munapesad üksteise küljest lahti rebida. Kui rest on eelnevalt üleni värvitud, siis tekivad rebimise järel hästi vahvad õisikud. 

Lilleõied tuleks seejärel kleepida pärja põhjale. Kleepimiseks võib kasutada tugevat liimi või kuuma liimi. Kui vaja lase natuke kuivada, hea oleks, kui kõik õied on kindlalt kinni, sest siit edasi mängime natuke peitust. 

Võta erinevat värvi siidipaberi tükke ja aseta neid ühekaupa õitele - pane õis justkui paber alla peitu. Selleks, et see peidust üles leida, vajutage paber munapesa sisse keskele kinni - piip! Sellest moodustuvad vahvad õied, kroonlehed lilledele. 

Kõige lõpuks võib pildile pudistada veel kuivanud lilleõisi. 
Lase pärjal kuivada, tekita riputusnöör ja riputa oma kodu kaunistama. Eelmine
Liivakastiloomaaed
Järgmine
Emadepäeva üllatus

Lisa kommentaar

Email again: