Liivakastiloomaaed

-
See on üks tore meisterdus, mida jagub peaaegu et nädalaks:)
See meisterdustund on meie raamatust "Minni ja kärhmud". Lugu sobib kenasti kokku kevade saabumisega ja looduse tärkamisega. Mida põnevat selles loos juhtub, saate lugeda raamatust. Antud meisterdust võikski alustada loo lugemisega.

Meisterdamise jaoks vajaminevad asjad:
- munakarp
- papp aluseks
- kliister või PVA
- lasteseep
- värve
- kõrs
- pipett, lusikas, pintsel
- liiv, puutükid õuest
- liivavorm
- kauss, tops

Meisterdamise võiks jagada mitme päeva peale. Esmalt võib teha õues tiiru, otsida aianurgast või kuurist liivavormid ning natuke liiva ja mõni oksake. Võib ka muud sellist kevadist kraami otsida.

Õhtuse pesu käigus võtke suur kauss ja tõste lusikaga, pipetiga sinna sisse sooja vett. Nüüd lisage sinna riivitud seepi. Segage käega kõik läbi, vahuseks. Kui on piisavalt vahumänge mängitud, võib võtta lisaks kõrre ja puhuda mulle. Kes jaksab, võib puhuda mulle üle kausi serva.


Vahu- ja mullimängude lõpuks rebige munakarbist tükid ja visake need vee sisse. Segage, tõstke, mängige. Võite jätta need munakarbitükid vette likku ja hommikul edasi teha, aga võite ka kohe hakata munakarbimassi liivavormi sisse panema. Parema tulemuse saamiseks võite munakarbimassi saumikseriga peenemaks teha.

Seejärel võtke vee seest peotäis paberimassi, pigistage vesi välja ja vajutage liivavormi sisse. Võite kasutada ka sõela lisa-tööriistana - see aitab samuti üleliigset vett munakarbimassist välja pigistada. Niimoodi täitke kogu liivavorm ja jäta päikese kätte kuivama. Võibolla kuivab ta lausa mitu päeva. Kui mass on kuiv, siis tuleb ta kenasti vormist välja, sest servad on juba lahti kuivanud.

Järgmisel päeval võite papi peale valmis meisterdada loodusmaastiku õuest kaasa võetud liiva ja puutükikestega ning võib kasutada ka värve. 

Kui liivavorm on kuivanud, võib selle meelepäraseks värvida ja siis kliistri või PVA abil pildile sobivasse kohta asetada.
Eelmine
Konnad, krooks-krooks!
Järgmine
Lillekunst

Lisa kommentaar

Email again: