Emadepäeva üllatus

-
Maikuu algab loovustundides jätkuvalt distantsõppel, aga seekord emadepäevahõnguliselt. Nii et sel korral on meisterdama oodatud eriti issid ja suuremad lapsed, õed-vennad, et meisterdada emmele üks tore kaelakee koos vahva kinkekarbiga. 
Vaja läheb:
- penned ja siis mingi teine tore sort makarone
- värvid
- kaanega karp või kilekott pennede värvimiseks
- soovi korral pintsel ja alus makaronide värvimiseks
- nöör ja nõel
- kinkekarbiks tugevam toru koos papist aluse ja paberist "kaanega"
- tapeeti vm toredat paberit kinkepaki kaunistamiseks
- liim või kliister või kuum liim
Alustasime kõigepealt makaronide sorteerimisest - penned ühte topsi ja teised makaronid (meil olid Peppa omad) teise topsi.

Seejärel värvi penned endale sobivat värvi - meie valisime valge, punase ja lilla kombo. Mis sa arvad, mis värv kokku sai :)? Värvida võid nt pintsliga või siis ka makaronid mõnda kaanega karpi või kilekotti pannes. Kui koos värviga makarone nende sees raputada, siis lähe värv toredasti laiali. 

Peale värvimist lasime makaronidel veidi kuivada ja ise valmistasime samal ajal kinkekarpi ette. 
Selle oli meil üks tugevam papist toru, millele olime kuuma liimi ja papi abil teinud põhja. 
Kaunistasime topsi tapeedi ja salvräti tükkidega. Liimida saab nii kliistri, kui PVAga. Pintseldad ja vajutad, vajutad ja pintseldad. 

Edasi oli paras aeg makaronid nööri otsa ajada. Meil oli abiks plastmassist nõel ja nööri teises otsas üks äike pulk, mis takistas makarone teisest otsast maha kukkumast. Panime kordamööda värvilisi pennesid ja värvimata Peppasid :). Küll jäi tore ja stiilne see emme kaelakee. 

Pakkimise osa on natuke trikikas. Siin on kindlasti vaja issi või suurema õe-venna abi. Just kinkekarbi kaane tegemisel. Panime kaelakee topsi ja kaaneks toreda tugevama paberi,  mille liimisime kuuma liimi abil karbi ülemise serva külge. Lõpetuseks lõikasime serva ühetasaseks, no et oleks eriti ilus. Kui käepärast on pakkepaela, siis saab seda ka kasutada.

Novot ja ongi valmis. Edasi on vaja veel pühapäevaks lilled võtta ja kook teha ning ära oodata emme üllatusest imestunud nägu, kui ta oma pakki avab :). 

Toredat emadepäeva!
Eelmine
Lillekunst
Järgmine
Liblikatund

Lisa kommentaar

Email again: