Konnad, krooks-krooks!

-
Kevad on käes ja küllap olete õues jalutades isegi sattunud mõnd konnakontserti kuulama. Konnad jõudsid soojade ilmadega sel nädalal ka Haldjapere loovustundi. Et see kevadine ilm on selline heitlik, siis tuleb konnadel seekord pildi peal samuti kevadise muutliku ilmaga maadelda. Proovi ise järele!
Seekord on meisterdamiseks vaja
  • suur paber
  • hiina toidu vm pulk (hea oleks, kui oleks otsast veidi teravam)
  • rasvakriite vms (kollane ja roheline)
  • näpuvärve (kollane ja roheline)
  • vatitikke ja svammi
  • tarretunud rohelist värvi, mille sees omakorda on rohelised herned vms
  • keefir/maitsestamata jogurt/hapukoor + pipett/või lusikas
  • paberist väikseid "konni" (võid asendada millegagi, meil on selline auguraud) ja wc-paberi torust ja õhupallist "ehitatud" konnade lennutamise seadeldis, mis aitab konnadel pildile ja üldse igale poole hüpata
  • toidukile
Valge paber on meil justkui valge tiigijää, mis ilmade soojenedes pragunema hakkab - torka koos lapsega paberi sisse auke. Aita last sellega, et hoiad paberit enda käes õhus, et tal oleks hea ja ohutu auke torgata. Aukudest on tore läbi piiluda, eks ole. Nii ka konnadel, kes talveunest ärkama hakkavad. 

Järgmisena võtke kollane ja roheline rasvakriit (või värvipliiats või vildikas) ja mängige, et päike käib vargsi piilumas ja jääd sulatamas. Samamoodi käivad konnakesed jääaukudes piilumas, kas kevad on tõesti käes. Aukudest on tore ka pliiatsit läbi pista, katsetage erinevaid asju. 

Järgmisena tulevad mängu näpuvärvid, sest päike läheb aina soojemaks ja konni tuleb aina juurde. Kasutage värvi laialiajamiseks sõrmi või vatitikke. Rohelise värvi pildile kandmiseks on eriti tore svamm - hüppad värviga krooksudes pildile nagu konn. 

Selle peale tuleb pildile veel rohkem konni - tarretunud roheline värv, mille sees on rohelised herned. Seda materjali on mõnus mudida - pehme ja kõva korraga. Seda mudides saab veel erinevaid mõisteid kasutada - mis aga pähe tuleb, millega see seostub. Soe, külm? Mõnus, vastik? Libe? Nagu konn?

Mudige ja pudistage kõik herned värvi seest välja ja pildile, tarretunud värv samamoodi. 

Aga, mis nüüd juhtub? Nagu see kevadine ilm ongi: alles paistis soe päike, järgmisel hetkel sajab lund. Meie pildil hakkab lörtsi sadama. Selleks on meil kasutusel keefir või jogurt või hapukoor. Pigista seda pipetiga pildile. Igale poole, täitsa omajagu. 

Kui sul on väikseid paberkonnakesi, siis lennuta neid ka pildile wc-paberi torust ja õhupallist ehitatud lennumasinaga või puhuge käe pealt. Seda mängu võid teha juba enne meisterdama hakkamist - lennutad konnad laiali ja korjad jälle kokku. 

Kõige lõpuks läheb ilma korraks veel nii külmaks, et tiigile tekib uus värske jääkirme - tõmmake toidukile pildi peale. 
Nüüd on pilti samuti tore katsuda ja mudida. Tehke seda kindlasti - see jätab pildile toredaid mustreid ja jälgi kuivades. Kui pilt on kuivanud, võtke kile ära. 

Mõnusat meisterdamist ja palju konni!
Eelmine
Pilt jalutuskäigust
Järgmine
Liivakastiloomaaed

Lisa kommentaar

Email again: