Hititund:)

-
Üks tund on jäänud tähelepanuta!:)
Viimane meisterdustund on jäänud lausa kajastamata, aga kuna tegemist oli nn hititunniga, siis põgusalt kirjutame ka sellest. Valisime viimasesse tundi tegevused, mis meile enim meeldinud on. Kõike ei jõudnud küll teha, aga paar-kolm lemmikut sai lastega läbi tehtud.

Alustuseks võlusin kõik lapsed kassideks ja me läksime kalale. See on hea enda liigutamise mäng - tõused püsti ja hakkad ringiratast kõndima. Kaasas olid meil õnged (pulgad, millede otsa oli paelaga kinnitatud magnet). Lisaks olid emmed-issid "kalade valvurid", hoides käes kausse värviliste kaladega (traadipael, mis keeratud kala kujuliseks ja otsas oli kirjaklamber. Laulsime laulu: Kassid läksid kalale, ikka jalalt jalale. Pita, päta, pita, päta, üle rohu, üle mätta - sulps!! Sulpsu ajal ilmusid välja kalad ja lapsed püüdsid kausist kalu. 

Kui kalapüük tehtud, sorteerisime kalad värvi järgi kaussidesse.


Edasi veeresid põrandale pallid, palju erivärvilisi palle, mis tuli oma koju viia. Igale värvile oma kodu. Kodud olime teinud kanalisatsioonitorudest. Vanemad andsid lastele käsklusi võtta värvi järgi palle ja pista nad torudesse.

Viimane osa tunnist me joonistasime taas molberititele ja jätkuvalt muusika saatel. 

Muusikapaladeks: Mozart, Lotte, TradAttack, Pharell Williams, Queen, Andres Roots, Postmodern Jukebox.

Kasutasime lisaks kätele, jalgadele veel pintsleid, svamme, autosid, rattaid, templeid, kamme.

Kuna selles tunnis otsustasime, et ei peata lapsi, kujunes kõige pikemaks tunniks 75-minutine tund. Tõe huvides olgu märgitud, et ka siis me ikkagi veidikene juba pakkisime asju:)

Rohkem sellest, kuidas me oma tunnis muusika ja joonistamise ühendame, on kirjas märtsikuises blogipostituses.
Eelmine
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob huvi :)
Järgmine
Loovustunnid läksid suvepuhkusele

Lisa kommentaar

Email again: