Minni on lihtne väike tüdruk, kes elab emme-issi ja vanema õega 3-toalises linnakorteris, kuid veedab kõik nädalavahetused ja suved maal vanaema-vanaisa juures, kus temaga juhtub igasugu veidraid asju. Elava loomuga Minni pajatab neid lugusid kõigile, keda kohtab. On inimesi, kes neid ei usu, kuid nii tõetruult, kui Minni neid jutustab, jääb mulje, nagu see oleks tõesti tõsi.

Kui sina pole neid lugusid kuulnud, siis sellest raamatust leiad kindlasti põnevat lugemist ja võibolla oled sa isegi kohtunud mõne krähmuga, kes Minnit pea igal sammul saadavad?

Kui loed või kuulad lugusid suure tähelepanelikkusega, avastad igast loost ainest ja juhiseid ka meisterdamiseks või joonistamiseks.

Soovime sulle põnevaid elamusi ja vahvaid meisterdusi ning kui kunagi kohtume, loodame väga kuulda sinu muljeid ja vaadata sinu meisterdusi.

Minni ja krähmud. Lugusid meisterdamiseks“ on justkui lühike ülevaade Haldjapere tundidest, mis juba 6. aastat Tartu pisikestele põnnidele ja nende vanematele rõõmu pakuvad.

Oleme oma tunnid loonud mõttega, et igaüks neist on justkui lugu, üks muinasjutt, mille abil arendavad väikesed meisterdamishuvilised oma loovust erineva käelise ja tunnetusliku tegevuse kaudu. Me värvime pudruvärvidega, plätsime saviga, liimime kliistriga, mängime seebivahuga. Vahel uisutame suhkrusiirupis ja laulame vahvaid laule, veeretame kastaneid ja hüpitame tõrusid. Kõik see aitab lastel areneda ning maailma paremini tundma õppida ning teeb koosolemise ja -kasvamise veelgi lõbusamaks. Haldjapere kõige pisemate loovustundides käivad kuni 3-aastased lapsed koos emme-issi, vanavanema või hoidjaga.

Nüüd on mõned neist lugudest saanud raamatuks, mida on mõnus väiksematele pereliikmetele õhtujutuks või lõunalooks lugeda. Vanemad lapsed saavad aga raamatut ise lugeda. Meisterdada on võimalik meie lugude järgi igas vanuses lastega. Oleme lisanud iga loo juurde juhendi koos meiepoolse meisterdamise ideega ning materjalide nimekirjaga. Nii saate kuulatud või loetud lugu seda meisterdades uuesti ja uuesti üle rääkida ja läbi arutada. Ning varsti jutustate oma pisikestele juba oma lugusid ja loote oma meisterdusi.

“Minni ja krähmud” on kirjastatud Grenader kirjastuse poolt ning saadaval raamatupoodides ning Haldjaperes Tartus, Kastani 38.

Osta saad siit:  http://haldjapere.ee/kingipood/haldjapere-raamatud/minni-ja-krahmud