Uue aasta unistused

-
Aasta teisel nädalal võtsime käsile väga olulise teema. Otsustasime unistada ja veidi planeerida, mida uus aasta meile võiks tuua. Alustuseks arutasime, et mida 1 aasta edasi üldse sisaldab. Seal on päevad ja nädalad, kuud ja erinevad tähtpäevad. Ja mis kõige olulisem, seal on 4 aastaaega: kevad, suvi, sügis ja talv. Andsime igale aastaajale oma värvi. Talv sai sinise, kevad, rohelise, suvi kollase ning sügis punase värvi. Kogusime kokku värvilised pallid ning hakkasime neid sorteerima nelja ämbrisse. Kui pallid sorteeritud ja värvid selged, asusimegi meisterdama.

Uue aasta unistuste kalendri meisterdamist alustasime piltide vaatamisest. Vanadest ajakirjadest ja raamatutest leidsime vägevaid ideid oma unistuste jaoks: autosid, kooke, randa, lilli, komme, mänguasju, toredaid tegelasi ja palju muud. Lõikasime või rebisime need välja ja panime ootele.

Võtsime suure paberi ja hakkasime maalima. Nüüd kasutasime oma teadmisi värvidest seoses aastaaega sega. Alustasime talvest ja tupsutasime värvi paberile “lumepalliga”. Kevade rohelise tilgutasime paberile, sest kevadel kõik sulab ja taimed vajavad vett. Kollase värvi valasime otse paberile ja ajasime kas kahvli või mänguautoga laiali, et oleks rännates ja päikesekiired. Sügise punase tupsutasime aga ümara svammiga, et tekiks küpsed marjad ja viljad.

Kui see värvide ilu oli kõik paberil, kallasime otse keset paberit läraka kliistri ning rullisime ilusasti rulliga laiali. Oli aeg liimida. Keskele liimisime väljaprinditud kalendrikuud ja teistele vabadele kohtadele oma unistused piltide näol.

Tundub, et 2024 tuleb parim aasta!


Eelmine
Uue aasta ilutulestik
Järgmine
Spagettidest, ausalt

Lisa kommentaar

Email again: