Uue aasta ilutulestik

-

Uus aasta ongi käes ja ka meie Haldjaperes tahtsime seda ilutulekstikuga tähistada.

Sellise ilutulestikuga, mis pauku ei tee ja mida kogemata maha ei maga.

Need lapsed, kes ilutulestikku oma silmaga nägid, said teha ühe pildi mälestuseks ja need lapsed, kes ilutulestikku oma silmaga ei näinud, tegid pildi sellest, milline kogu see toredus välja näha võis.

Alustuseks said lapsed kaks paberit: ühe suure, ühe väiksema. Saime vaadata, pabereid üksteise peale tõsta ja võrrelda - kumb on suurem, kumb on väiksem. Lisaks olid paberid eri värvi: üks must ja teine valge, nii saime kohe ka nende värvidega tuttavaks. Ja siis panime silmad kinni ja silitasime pabereid - üks oli siledam, teine krobelisem; üks õhem, teine paksem. Kui paberid olid igatepidi läbi uuritud, kleepisime pulgaliimiga väiksema paberi suurema peale. Igaks juhuks tõstsime siis paberid üles ja raputasime - kas sai ikka korralikult liimitud?

Siis hakkasime tegema raketipintslit. Selleks sai iga laps õhema vetsupaberi toru, mille ühte otsa tegime sisselõiked ja voltisime need tagasi. Tekkis justkui lilleke. Ja saigi lõpuks panna punased, kollase ja rohelised raketid öötaevasse särama. Raketid olid muidugi vallatud ega mahtunud tihtipeale väiksema paberi peale ära. Küll oli hea, et väiksem paber sai suurema külge kleebitud, nii oli ilutulestikul ruumi rohkem särada.

Viimistlesime pildi veidikese sädeluse ja muude pidulike ornamentidega, mille kleepisime pintsli ja PVA-liimiga.

Sai väga pidulik ja uueaasta-hõnguline.


Eelmine
Pillikuu sai otsa ja talv saabus
Järgmine
Uue aasta unistused

Lisa kommentaar

Email again: