Unetund

-

Sügis jõudis kätte ja kaugel see talvgi on. Mõned loomad ja putukad jäävad juba talveunne.

Haldjaperes alustasime ka unetrenniga. Kõigepealt oli vaja arutada, mis kõik peab enne uinumist ära tegema. Lisaks hambapesule, pissilkäigule, riiete vahetamisele ka kõik rituaalid ja protseduurid nagu unekalli ja unepai, kaisukas, unejutt ja unelaul jne. Näitasime ka ette erinevad unepoosid ja uurisime, et kes norskab ja kes öösiti palju sipleb.


Siis oli aeg treeninguks number 1. Saime valida kataloogi voodipesust endale meelepärase ning joonistasime enda sõrmele näo. Sellest sai meie treeningnäpp. Proovisime siis läbi paberisse lõigatud pilu seda treeningnäppu voodisse saada. Kui juba voodis siis jälgisime, kas ta ka ilusti on ja ega ei rabele ega jonni. Nonii. Päris hästi sai.

 

Kui treening nr 1 läbi sai, siis liikusime edasi. Aeg teha treening nr 2. Selleks ehitasime endale madratsitest, patjadest ja tekkidest voodid. Ja seekord saime ise proovida pikali olemist. Ka issid ja emmed panime magama. Kustutasime tule ja kuulasime unejuttu, et oleks ikka võimalikult täpne magamamineku simulaator. Kes magas, kes siples, kes kõditas ja puges tekionni. Kõik tegid oma osa ja treenigetapp nr 2 sai läbitud.

 

Nüüd oli aeg valmistada treeningvahendid koduseks kasutamiseks. Selleks asusime kõigepealt tegelema puutööga. Saime puu ja papitükke. Lihvisime puitu liivapaberiga siledamaks ning liimisime juppidest kokku voodi. Beebid said liimimise asemel papist voodipõhjasid värvida oma näppudega. Jätsime voodi kuivama ning järgmisena valmistasime voodipesu. Saime valida suurest kangahunnikust just meelepärased ning meisterdada, lõigata ja käristada paraja suurusega lina, padja ja teki. Nüüd olid voodiasjad valmis. Vaja valmistada treeningnukk. Ka selle jaoks valisime kaga ja käristasime või lõikasime ruudukujulise tüki. Selleks, et nukule pea saada, peitsime kaga sisse veidi vatti või väikese lõngapalli. Sidusime lõngaga kinni ning oligi pea valmis. Lõpetuseks oli vaja veel joonistada vildikatega nägu ning kaunistada veel veidi riiet. Mõned nukud said ka juuksed pähe. Nüüd oligi treeningkomplekt valmis. Proovisime veel kõik valminud nukud oma vooditesse saada. Mõni veidi jonnis ja rabeles aga kõikidele ikkagi meeldis oma toredas uues voodis olla. Osad nukud lahkusid aga lemmik kaisukatena. Neil saab uues kodus kindlasti hea elu olema.


Eelmine
MINA! MINA!
Järgmine
Üle silla

Lisa kommentaar

Email again: