Täpid ja triibud

-
Selle nädala Haldjapere tundides kohtas nii palju täppe ja triipe, et võttis kohe silme eest virvendama! Lisaks astusid loomulikult läbi ka plärakad ja sodipodi ja teised huvitavad tegelased.
Alustuseks veeretasime kollaseid palle laulurütmis "veere, kakku ja veere, kakku", tööd said käed ja jalad ja mõnusa massaaži sai seljale ka. Ja kui juba laulmiseks läks, siis tegime laulu saatel ka täpi ja triibu kuivtrenni.
"Kriips, kraaps, kriibus, kraabus
Rauad alla säh, näh!
Naelad ka, naelad ka, naelad ka, naelad ka.
Naks! Naks! Naks! Naks! Naks!

Pärast kuivtrenni oli juba väga julge asuda ise täppe ja triipe tegema. Esialgu liiva sisse. Küll oli teraapiline tegevus. Ja kui sassi läks, sai liiva uuesti siledaks patsutada-raputada ja uusi täppe ja triipe tegema hakata. Liiva sees sai joonistada nii näppude kui ka pulgaga. Lõpetuseks tõstsime lusikaga topsi natuke liiva - nii igaks juhuks. Äkki läheb vaja.

Edasi proovisime täppe ja triipe paberi peale ka meelitada. Kõigepealt vett täis vildikatega, mis lisaks lihtsale triibutamisele ka raputades täppe välja pritsisid! Seejärel proovisime kavaldada - võtsime pipetiga topsist rohelist vett ja tilgutasime seda täpp! ja täpp! paberile. Kui piisavalt sai, siis kallutasime paberit ja täpid voolasid laiali ning moodustasid hoopiski triibud! Täielik mustkunst!

Lõpuks proovisime seda täpi ja triibuvärki värvidega ka. Alguses lisasime paberile ühte värvi täpid. Suuremad lapsed lugesid need kokku (üldse lugesid suuremad lapsed igalpool täppe ja triipe ja kui nad matemaatikat oleks osanud, oleks nad juba miljon kokku saanud küll:) Siis hakkasid lapsed neid kas sõrme või pulgaga paitama - no ja ilmselgelt tuli sellest täpist triip. Lõpuks andsime juurde veel teisigi värve ning pintsli. Kui värveidega oli juba piisavalt möllatud, andsime lastele veel triibumasina ehk kahvli. No kõik sai kohutavalt täpitriibuline ja ütlemata ilus.

Suured lapsed said lisaks ise leiutada erinevaid viise, kuidas täppe ja triipe teha. Mõnel tuli nii palju täppe ühe koha peale, et paberisse tekis suisa auk!

Kõige pisemad aga mängisid eriti kaua liivaga - liiva sisse sai tilgutada veetäppe - küll oli see vast huvitav. Kui liiv märjaks sai, siis hakkas see kokku, kujutage ette! Nii mõnigi tita sai Haldjaperest oma elu esimese liivamängu kogemuse. Pildi peale saime midagi ka - värvi ja liiva segu. Nägi vahva välja, kuigi suus eriti mõnus ei olnud.

Eelmine
Kõik-kõik on uus, septembrikuus!
Järgmine
Mullipidu

Lisa kommentaar

Email again: