Püsti ja pikali, pikali ja püsti

-
Sel nädalal võtsime nõuks kritseldada, joonistada, maalida nii pikali kui püsti - tegime nagu joonistamistrenni :).
Alustasime põrandal, kasutasime joonistusvahendina kandilisi ja tilgakujulisi vahakriite. Kriitide võtmiseks sai lastele anda ülesandeid: nt, too, palun, punane kriit! Ega seda ju täpselt teadma ei pidanud, milline see punane just on, aga vanema abil värvile kas kinnitust või vastupidi saades, saavadki ju värvid ka pikapeale selgeks.
Proovisime teha põrandale nii suuri liigutusi, kui võimalik - enda ümber, ees ja selja taga, üleval ja all, ühe, teise ja mõlema käega korraga. Kui laps lubas ja oli nõus paberil enda modelliks olema, siis sa vanem paberile teha lapse piirjooned. See andis samuti võimaluse suurte liigutustega põrandal joonistada - annab ikka upitada ennast, et oma kehale pildil nt silmad teha või suu ja siis otsida, kus on hoopis varbad ja siis juuksed, kõrvad, nina.
Edasine stsenaarium varieerus tunnist tundi :). Mõnes tunnis võtsime maast suure paberi enda kehakujutisega, kinnitasime seinale ning asusime seda (kliistri)värvidega maalima. Püsti vertikaalpinnale maalimine, on hea tasakaaluharjutus. Annab hea võimaluse keha keskjoont ületada, toetada nii üldmotoorika kui ka aju arengut.
Mõnes tunnis aga jätsime suured paberid põrandale ja maalisime hoopis suurtele toidukilest "lõunditele". Kiletasin suured lauad toidukilega selliselt, et maalida sai nii laua kõrval kui ka all - laudadest moodustusid nagu sellised pisikesed kilehooned :). Hea õhutusega kilehooned. See oli põnev nii mängimiseks kui ka uutmoodi kunstitegevuseks.
kilelt võtsime paberile vahvaid trükke ka. Hea materjal teinekord kaarte teha vms.
Päris pisikeste tunnis tegime kliistrimaali ja suurte tunnis proovisime imiteerida tänavakunsti.
Eelmine
Lumeigatsus
Järgmine
Täpid ja ringid, pallid ja rattad

Lisa kommentaar

Email again: