Palju õnne, Eesti!

-
Küll on tore, kui Eesti sünnipeäva puhul saab igal aastal meisterdada 3 ilusa värviga - sinise, musta ja valgega.

Seekord meisterdasime pidupäeva auks kauni tordi, mis kindlasti saab olema iga pidulaua uhke kaunistus.

Kuna sel ja järgmisel nädalal meisterdavad Haldjapere pisikesed sõbrad kõik kodus iseseisvalt, siis tuli meile näidistundi meie juhendaja Kreete poeg Luka.
Aitäh, Luka, et kõik meie soovid perfektselt täitsid :)!

Alustasime "koogi" jaoks vajaliku taigna valmistamisega. Seekordne "pidukook" valmis kaerahelveste ja jahu segust. Tõstime kaerahelbed  kausi sisse. Lisasime kaerahelvestele ka natukene jahu. Tõstisme sinna juurde kliistrit. Kõiki neid aineid võib eelnevalt uudistada ja katsuda.  Segasime kõik segamini.

Nüüd võtsime 3 väikest jogurtitopsi, kuhu jaotasime kogu kaerahelbe-jahu-kliistri segu. Kui tundub liiga vedel, lisa  jahu juurde.

Edasi hakkasime värve mängu lisama. Esmalt värvisime ühe jogurtitopsi sees oleva segu valget värvi.


Samal ajal saab emme-issi sättida  valmis koogi aluse. Selleks võta papitükk ja aseta sinna peale neljakandiline paberist linikuke (no lihtsalt ilu pärast :)).
Siis pane sinna papist rõngas, kuhu laps saab tõsta (vanem hoiab samal ajal seda kinni) valget kaerahelbe-kliistri segu.
Vajutage kenasti segu kinni (piip-piip, patsu-patsu).

Kui valge kiht valmis, anna lapsele järgmine jogurtitops ja lase tal sinna tõsta must taigen. Niikaua kui laps sellega tegeleb ja segab segu mustaks, saab vanem võtta valge segu ümbert rõnga ära ja panna sama rõnga valmis ümmarguse valge aluse peale, kuhu laps hakkab tõstma musta kaerahelbesegu. 

Sinise seguga tee samamoodi.
Lõpuks saab emme-issi aidata kihid üksteise peale asetada.
Valged paberist alused jäävad kihtide vahel välja paistma nagu pidulik vahukoor :). 

Kõige peale, tordi kaunistuseks saab teha lõngast mõned ümmargused marjakaunistused (selleks võta laps sülle ja keri natuke lõnga enda nimetissõrme ümber koos lapsega. Laps võib seda proovida ka ilma vanema abita teha.
Need "marjad" võib asetada sininse kihi peale.

P.S. Palume vabandust, et meil ei õnnestunud väga oma lubadust täita ja teha "väikese koristamisega meisterdust" - üritame järgmine kord jälle proovida :D. 

 Võite ka korraks küünla süüdata ja siis ära puhuda. Uskuge meid - pidulikkus on garanteeritud. 

Palju õnne, kõik armsad meisterdajad.


Suuremate laste jaoks mõtlesime Eesti värvides voltida. Selleks on vaja ruudu ja ristküliku kujuga pabereid. Volditud paberitest saab moodustada nt Eesti lipu või toreda lille paberile või aknale Eesti  sünnipäeva kaunistama.Eelmine
Vistel-vastel
Järgmine
Plirts-plärts, käes on märts ja meie hakkame külvama!

Lisa kommentaar

Email again: