Paberimängud

-

Paber! Paber! Mida kõike saab sellest ja sellega teha! Meie võtsime kätte ja mängisime terve tunni paberiga. Suure paberiga ja väikese paberiga ja paberiribadega ja paberteibiga ja krõbiseva paberiga ja sileda paberiga ja kareda paberiga ja ajalehepaberiga ja... Seda erinevat paberit sai ikka päris palju!


Alustuseks ehitasime suurest paberit onni. Onn muutus iga tunniga järjest suuremaks ja vahepeal see natukene lagunes suure mängu käigus ja siis saime seda parandada. Onni katusele saime teha vihmakrabinat ja onni sai sisse ja välja pugeda ja peitust mängida. Onni sisse kogunes nädala jooksul tõeline paberipesa! Kui onnis paberi sees mängimisest isu täis sai, siis hakkasime auke tegema. Ajalehepaberi sisse ja grillitikuga. Oh, see oli alles rahuldustpakkuv tegevus ja niimoodi sai ikka tükk aega toimetada. Kui ajalehepaber oli kenasti auguline, siis keerasime selle rulli ja kasutasime veel üks kord - tegime teibi abil sabad! Sabad taga oli vahva mööda Haldjaperet ringi joosta ja saba liputada. Seejärel proovisime peenikesi paberiribasid papptorusse toppida. Millegipärast oli see raskem ülesanne, kui esialgu tundus. Senikaua, kuni lapsed paberiribadega toimetasid, said saatjad teha paberist mänguasja - voltisime laevukese. Mõned lapsed said juba voltimise juures abiks ka olla. Laeva kaunistada said aga kriitidega kõik lapsed. Lõpuks otsisime ajalehepaberi pusast laeva peale ühe reisija ka.

Suuremad lapsed voltisid ja disainisid endile ühe ägeda suvemütsi ja kes jõudis, voltis lisaks ühe laevukese ka. Paberipesas said loomulikult ka suured lapsed möllata.


Eelmine
Konnasupp
Järgmine
Haldjapere tundide viimane nädal

Lisa kommentaar

Email again: