Oktoobrikuu viimane sügisvärv

-
Oktoobrikuu viimasel meisterdamisnädalal tuli koos Kreetega Haldjaperre külla üks tore ja mänguline sügisvärv - oranž ehk omadele Orants! Otsapidi juba tuttava Kollase sugulane ja hea semu ka Rohelisega.

Sügislehtedelt ja kõrvitsatelt ja mõne laste riietelt ja saime muuhulgas teada, et KONNAD võivad olla nii rohelised, kollased kui ka orantsid! Vaat kus alles lugu! Selle kinnituseks tuli maha hüpata üks lõbus konnalugu.

Olgu nende konnadega kuidas on, aga edasi läks juba keerulisemaks. Orants tahtis nimelt väga Kollasele ja Rohelisele külla minna. Meile tulid appi värvilised korgid, mida kõristasime, veeretasime, saatsime edasi ja tõstsime suurest kausist kulbiga. Selgus, et kulbi peale polegi nii lihtne võtta ja täis kulbiga oma kohale tagasiminek on ka päris hea tasakaaluharjutus. Lõpuks sai kauss tühjaks ja kõik lapsed enda kogutud korgid värvide järgi topsidesse sorteeritud. Vahele tulid ka muud mängud nagu kallamine ja viskamine ja raputamine ja peitmine, aga lõpuks olid kõik värvid siiski sorteeritud. Ja siis sai need uuesti suure kausi sisse üksteisele külla kallata.

Värvilised korgid olid nüüd mõnusasti üksteisel külas ja tuligi aeg värvid ka paberil üksteisele külla saata. Alustuseks tegime maalriteibiga paberile risti-rästi joontest sobiva rägastiku. Küll see teibi sikutamine ja kinnipatsutamine oli ikka raske töö! Siis ilmus kiirelt platsi Orants, kes rulli kaasabil end üle paberi laotama hakkas. Natukese aja pärast liitus temaga kollane ja varsti ka roheline. Milline pidu! Rullid muudkui rullisid, ikka ühe käega ja teise käega; ikka üles ja alla ja küljele ja küljele. Lõpuks paistis, et piisab rullimisest.

Viimane osa tööst oli kõige keerulisem, sinna tuli emme või issi või vanaema kindlasti appi võtta. Tasakesi teibid paberi küljest lahti sikutada, ikka nii, et suurem osaline aitas otsa lahti ja väiksem meisterdaja sikutas.

Ja saigi Orantsi külaskäigupilt valmis!


Eelmine
Kuhu kadus roheline õun?
Järgmine
Soolataigna nädal

Lisa kommentaar

Email again: