Meie õue lendas lind...

-
Linnulaulu ei ole võimalik ignoreerida - nii tulid sel nädalal linnud meie tundi. 
Kuna lindudega seoses on palju toredaid liisumänge ja tegevusi, mängisime ka meie päris palju. Esmalt laulsime koos liigutustega "Meie õue lendas lind". Pärast seda uudistasime, mis värvi linnud meie õue lendasid ehk et lennutasime valgele linale värvilisi sulgi. Edasi valis iga laps 1 sule ning paitasime nägu ja laulsime "Siidisule linnukene". Mängulise osa lõpuks valis iga laps endale 3 lemmikvärvi sulge.Alustuseks hoopis ehitasime vihmapilli, sest linnukestel on juua vaja ja vihmapilliga saame vihma võluda. Sorteerisime kaerahelveste seest herned suure toru sisse, mille üks ots oli kinni teibitud. Teipisime lõpuks ka teise otsa kinni. Kuulatasime vihma häält ja laulsime laulu koos pilliga. 

Meisterdamise alustamiseks uurisime papist linnukest, kellel oli keha peal 2 valget triipu. Lisaks oli tal pea, terav nokk, saba. Hakkasime värvima. Lapsed said ise värve valida. Värvisime nuustiku ja pintsliga. Kui värvitud, eemaldasime teibid. Nüüd värvisime 2 triipu õlipastellidega. Siis rebisime krepp- ja siidipaberist sulgi ning lõpuks asetasime ka 3 sulge linnu peale. Suurematele lastele oli lisaülesandeks paberiribade krussitamine (paar tundi tagasi õpitu kordamine) ja lehviku tegemine. Kõik asetasime ka linnu külge.

Nüüd oli linnul puudu veel silm. Selleks said lapsed paberist 1 valge ringi, mille panid silmaks. Lisasime vatitiku või pintsliga musta värvi silma sisse ja noka otsa. Saigi vahva värviline linnuke valmis. Ilusat kevadet!
Eelmine
Ussid liikvel
Järgmine
Otsime asju ja joonistame ennast.

Lisa kommentaar

Email again: