Lumesõda ja liumägi!

-
Jätkame talve teemal ja sedakorda peame toas maha ühe vägeva lumesõja ning lõpuks ehitame endale isikliku liumäe, kust loomulikult laseme ka liugu nii, et värviline jutt taga:)
Alustasime lumesõja ettevalmistusest - pallide tegemisest. Palle tegime õhemat sorti paberist. Hästi suurest paberitükist rebisime esmalt väiksemad tükid ning siis käkerdasime nad pisikeseks ja veeretasime nad veel palliks. Kogusime kõik kokku ja panime kaussi. Palle tuli erinevaid - suuri ja väikeseid. 

Tõmbasime toa keskele kardina (kodus võib seda asendada ka patjadest müürina) ja loopisime palle üle kardina. Proovisime ka mõnele sõbrale pihta saada. Peamine aga oli käed hästi kõrgele saada ja pall üle kanga visata. Ah, nii lõbus oli. Lõpuks korjasime kõik pallid kastidesse kokku. Kastidel olid ka augud igas küljes - nii sai palle taas välja võtta ja jälle kasti panna. Kui kõik koos, korjasime endale veel 3 lemmikpalli.


Nüüd oli meil valge paber, milles oli 2 auku, kuhu proovisime palle sisse panna. Asetasime paberi kausi peale ja hakkasime palle aukudest läbi suruma. Et oleks veidike keerulisem ülesanne, võtsime palli tõstmiseks appi pesulõksud. Proovisime alguses lihtsalt pesulõkse kinni vajutada - väga mõnus sõrmede treening. Ja siis proovisime pesulõksuga naksata palli ja tõsta ta august sisse. Lihtsustatud variandi puhul (või siis kui tundus, et et pesulõksu vajutamisest on sõrmed juba väsinud) tõstsime palle isetehtud pintsettidega (2 puidust spaatlit, mille vahel on tükike pesukäsna ja siis pulgad omavahel kummiga kokku). Kõige lõpuks tuli  1 armas pisike päike meid uudistama. Ka seda püüdsime kõigi vahenditega ja sõrme abil aukudesse panna.

Kui trenn tehtud ja osavus lihvitud, hakkasime mäge ehitama. Korjasime kõik oma pallid kokku ja otsisime seinte/riiulite pealt teibiribasid (mõnus oli seda kleepuvat riba niisamagi käkerdada) ja teipisime palli papi peale kinni.


Nüüd võtsime suure tüki fooliumit ja hakkasime lumepalli ära peitma. Kui foolium oli lumepalli peale asetatud, proovisime kompamise teel leida üles papi peale teibitud pall. Mudisime ta ilusti ära ja siis kinnitasime ka servad teisele poole külge ära ja saigi mägi valmis.

Nüüd aeg liugu lasta - värv ja sõrm/pintsel ning siuh mäest alla. Iga liuga jäi värviline jutt maha. Veidike vihma hakkas ka sadama  vesi+pipett (meil oli kasutusel 2 erinevat sorti pipette - ühed raskemini pigistatavad ja teised kergemini. Alustasime raskematest). Lasime siis aga liugu nii kaua kui jaksasime. Nii äge ja mis peamine - see mägi ei sula kunagi ära. Võtame kasvõi keset suve välja ja hakkame liugu laskma.
Eelmine
Jää nagu jäätis
Järgmine
Parem-vasak, virmalised välja

Lisa kommentaar

Email again: