Jää nagu jäätis

-
Alustasime uut aastat kohe meisterdamise ja mängimisega. On ju nii, et see, mida aasta esimesel nädalal teed, siis selline aasta tulebki :)? Meie igatahes usume, et aasta tuleb tore ja mänguline ja soovime sama ka teistele.
Talvisele ajal kohaselt tahtis hirmsasti mängu tulla jää. Lasime sel lahkesti juhtuda. Enne veel, "maiustasime" jäätisega - tegime mängujäätist. Selleks kasutasime ära kõik alles jäänud pruunid paberkotid - hea materjali jäätisevahvli tegemiseks. See paber iseenesest on juba eriline - jõuline ja häälekas. Saime paberiga kõigepealt tuttavaks, katsusime ja kuulasime seda. Seejärel hakkasime paberile vahvlimustrit looma. Selleks käisime toas ringi ja otsisime seinale kinnitatud kärbsepiitsasid. Eelmisest aastat juba tuttav vahend toredate mustrite tegemiseks. Patsutasime paberit pruuni värviga, kasutades kord ühte ja kord teist kätt ning vahvlitoorik oligi valmis. 
Lasime vahvlil natuke oodata ja valmistasime pinda ette. Võtsime suure valge paberi ja paitasime seda kliistriga ja kliistrita. Siis rebisime või lõikasime vahvlipaberist vahvlituutusid välja ja paitasime need pildile. Küll sai palju jäätisetorbikuid! Puudu oli veel jäätis. Jäätisepallid olid end ära peitnud igale poole ruumi põrandale. Oli hele- ja tumeroosasid ja tavalisis roosasid, oranže ja värvilisi jäätisepalle. Pallid olid välja lõigatud siidipaberist ning neid sai otsida ja pildile panna. Samal ajal sai emme-issiga arutada, mis maitsega üks või teine jäätisepall võiks olla. 
No ja siis tahtis pildile saada ka pehme jäätis ja sulav jäätis. Oioioi! Ilma selleta ju ei kujutagi jäätise söömist ette. 
Selleks segasime topsis kokku PVA liimi ja habemeajamisvahtu ning üritasime proovida vastu panna kiusatusele see kõik kohe ära süüa. Kui see õnnestus, siis potsatas pildile rohkelt kohevat värvi, mis nägi välja nagu jäätis. Imeline!
Kõige lõpuks vajutasime pildile veel nonparelle ehk pisikesi täpikleepse. 
Peale jäätisega maiustamist mängisime veel jääga. Tuppa tulid vannid veega ning kõigepealt sinised jäätükid. Sulatasime neid peo ja vee sees ning varsti oligi kogu vesi sinine. Tõstsime jäätükke nii pintsettide kui lusikatega ja jälgisime, kuidas need sulavad. Peale seda tulid  mängu suured jäätükid - liivavormides külmutatud vesi. Andis neid ikka vormidest välja pusida! Aga kätte me nad saime ja pistsime sinisesse vette. Vahepeal võtsime jälle kätte ja katsusime, uurisime, oma jäätükke või tõstsime ümber ühest vannist teise. See nõudis omajagu pingutust - teha mõlema käega koostööd libeda ja külma jäätüki tassimiseks, leida tasakaal ja jõuda oma sihini ühest punktist teise. Aitasime sulamisele omalt poolt veidi kaasa pipettidega jäätükke kastes. Mõnes tunnis tulid mängu ka pisikesed mängutegelased, kes lustisid libedatel jäätükkides ja sinises värvivannis. 
Selline jäämäng meil oligi :)!
Eelmine
Jõulunädal Haldjaperes
Järgmine
Lumesõda ja liumägi!

Lisa kommentaar

Email again: