Lumememmed

-
Õues olev ilm lihtsalt paneb ka Haldjaperes lumememmesid meisterdama.
Väike lumepallide tants soojenduseks ja asusimegi asja kallale. 

Esmalt väike lumesadu pisikeste näppude vahelt paberile (päris lume alternatiiviks jahu:). Ja siis hakkas neid lumepalle muudkui tulema. Soolataignast lumepallid - suured, väikesed, mõned lihtsalt lumeräitsakate moodi.

Kasutasime ka kohvifiltritopse, mis toredalt ümmargused - ka neist sai lumememme laduda.

Veeretasime taignapalle, peitsime neid kohvitfiltritopside alla ja otsisime jälle üles.

Siis hakkas lund sadama - lörtsi. Tõstsime lusikaga topsist kliistrit paberile lumepallide ja lume peale. Lisasime topsi valget värvi ja törtsuke sinist, sest hakkas külmemaks muutuma ja külmapoisid hakkasid külmetama.
Lõpuks läks nii külmaks, et tegime jääpurikaidki - rullisime käte vahel hõbepaberist.

Joonistasime vatitikuga musta värviga ka kaabu/mütsi/ämbri kõigile lumememmedele pähe ning täpitasime nööpe. Lisasime ka juba augurauaga tehtud musti täppe ja kõige lõpuks oranžid porgandininad. Täpselt nii palju ninasid, kui oli memmesid pildil. Mõni laps jõudis lausa 10 memme valmis teha:)

Suuremate lastega tegime lumememmesid teistmoodi. 
Esmalt joonistas iga laps sellised lumememmed nagu nad ette kujutasid. Siis harjutasime pallide joonistamist ja 3 kõige lemmikumat lõikasime välja ja liimisime helesinisele paberile. Edasi hakkasime voolima. Soolataignast pisikesi pallikesi, millega täitsime lumememmede kehad. Siis lisasime nööpideks pipraterad ja ninaks joonistasime paberile porgandi, mille lõikasime välja ja asetasime memmele ette. Joonistasime värviga kaabu ja lõpuks punusime ise salli, mille asetasime lumememmele kaela. Natukene lumehelbeid ka pildile ja valmis need ägedad lumememmed saidki.
Eelmine
Jääääää
Järgmine
Paber!

Lisa kommentaar

Email again: