Külma aja linnud.

-
Õues on külm, kuid meil on soojad riided seljas. Aga kuidas küll linnukesed õues hakkama saavad?!
Meelitasime liisusalmiga linnukesed õuele ja andsime neile süüa. Kui linnukesed ära lendasid, jätsid nad maha ühe suure ja pehme sule, mis siis laste põski paitas.

Meisterdusena püüdsime talve pildi peale maalida. Kasutasime valget värvi ja ajasime seda käte, pintsli ja pulgaga laiali. Töötasime nagu sahad. Kes julges, kasutas käsi/jalgu, kes mitte, kasutas vahendit. Nii pehme oli lumi.

Siis läks aga ilm veel külmemaks ja hakkas jäätuma - tegime kliistri abil jääd. Nii libe, et kuku või pikali:)

Järjest jäisemaks kiskus. Juba oli lumi ka teraline (sool topsi sees), mida tõstsime sõrmedega pildile. Sõrmed nagu linnu nokk, mis tõstis soola pildile. Pakane ei andnud järele ja  hakkas lõpuks joonistame jääkristalle (sinine värv ja pulk).

NB! Suuremad lapsed joonistasid alguses šablooni abil pildile linnu kuju ja siis proovisid külma ja lund kanda ainult linnukujust väljapoole. 

Ja siis algas kontsert - külmapoiste kontsert. Muudkui praksatasid (kärbsepiitsaga muudkui plaksutasime ja patsutasime). Tõeline külmapidu:)

Ja mis saab olla kaunim, kui külma ilma lumesadu. Topsidega andsime lastele lund, mille sees jäätükid (jahu+bulgur). Lapsed tõstsid käega jahu-bulguri segu kärbsepiitsa peale (vanemad hoidsid seda töö kohal), siis tõstsid piitsa kõrgemale, raputasid ja sadaski lumi. Lõpuks jäid jäätükid piitsa peale alles - need sai pärast tööle kukutada.

Lumeilm valmis, hakkasime linnu jaoks oksa maalima - kuuseoksa. Alguses andisime lastele pruuni värvi, millega joonistasime pikki jutte - nagu puu oksad. Siis andsime juurde rohelist ja kasutasime peamiselt sõrme või pintslit, et teha pikkade juttide peale rohelised okkad. Muudkui paitasime sõrmega. Ilus oksake sai. Kindlasti linnukesele meeldib.

Siis oli aeg  linnukest maalida. Lapsed said linnu kujuga paberi - uudistasid, kus on linnu nokk, saba, pea. Tegime seekord kollased rasvatihased. Kasutasime kollast ja musta värvi. Musta jaoks kasutasime vahendiks vatitikku. Taaskord mängiti linnukesega, seekord värvide abil - otsiti nokka ja saba ja pead ja kõhtu. Lõpuks lendas linnuke lumise pildi peale - selline mõnus pontsakas rasvatihane:)
Eelmine
Uuel aastal uue hooga!
Järgmine
SUUR ja väike

Lisa kommentaar

Email again: