Jõululumi, jõululumi sadas õhtust hommikuni

-

Küll on tore, kui ilm ise Haldjapere tundideks inspiratsiooni annab! Kuna väljas on NIIIII PALJU lund, siis püüdsime ka meie ühe tõelise lumetormi pildile.

Kõigepealt arutasime, selle üle, et kas väljas on külm või soe ja mida need külmapoisid küll süüa tahaks ses lumetormis? Jõudsime järeldusele, et ilmselt ikka lumeputru. Laulsime ühe pudrutegemise laulu ja hakkasimegi putru tegema. Ah, et millest? Eks ikka LUMEST, külmast, külmast lumest, mida sai suure kulbiga endale kaussi tõsta täpselt nii palju, kui soovi oli (või kuni kauss täis sai). Aga puder peaks ju soe olema? Tõstsime lume sisse kuuma kliistrit juurde! Ja segasime ja segasime, aga lumi ei andnud isegi siis alla, päris ära ei sulanud ja puder päris soojaks ei läinudki. Noh, külmapoistele vast sobib selline jahedamapoolne puder ka!

Aga ainult lumest ja kliistrist ei saa kõhtu täis ka külmapoisid. Siputasime pudru sisse jahu juurde, see oli nagu minilumesadu, peenikese-pehme lumega. Segasime kõik hästi segi ja avastasime, et midagi võiks nagu veel sisse panna. Panime kaerahelbeid. Kaerahelbed olid nagu suured lumehelbed ja puder nägi kohe väga isuäratav välja. Kohe nii isuäratav, et nii mõnigi laps proovis pudru ka ise ära :)

Puder valmis, plaanisime sellest lumetormi teha. Papi peale panime natuke sinist ja valget värvi, lisasime sobiva koguse putru ja ajasime kõik hästi-hästi segi. Ja rullisime veel rulliga üle ka, et torm pildi peale hästi kinni jääks. Midagi jäi nagu ikka puudu... Ahaa! Leidsime veidi vatti ja tõmbasime sellest tupsukesed ning vajutasime lumetormi sisse kinni. Ja no lumetormi pilt läks kohe veel poole tormisemaks!

Lõpuks, et jõulud näeks ikka läbi lumetormi tulla, tupsutasime pildi peale ka veidi jõuluvalgust läbi tormi kumama.

Nüüd ei jää muud üle, kui oodata, et jõulud ikka läbi tormi kohale jõuaks.


Eelmine
Jõulukuu on tore kuu, kambri nurka kasvab puu
Järgmine
Lumememmed Haldjaperes

Lisa kommentaar

Email again: