Jõulud Haldjaperes

-
Et jõulu ajal on sagimist nii palju, jäi vahepeal üks postitus tegemata. seepärast teeme täna 2 postitust korraga.
Teises jõulutunnis tegime lastega kaarte. Seekord lausa 4 tk, kes jõudsid. Lugu hargnes lahti sellest, et suur paber oli teipidega jaotatud ruutudeks, moodustades niimoodi nagu päkapikuakna. Igale aknale oli tehtud eri värvi raam - roheline, punane, pruun ja valge. Nii hakkasimegi igasse aknasse kaarti tegema. 

Esmalt tegime kõik aknad mõnusa liimiga kokku. Andsin lastele topsiga liimi ning mingit muud vahendit ei andnud. Vaid mõni üksik laps ei tahtnud käsi kokku teha, ülejäänud kõik nautisid kliistriga paberi paitamist.

Edasi hakkasime pintsliga kõigepealt rohelisse aknasse metsa joonistama. Rohelise värviga. Järgmiseks andsin lastele kolmnurkse kuuse, mida lapsed hakkasid rebima ribadeks ja siis ladusid kõige pikemast ribast alates kuuse taas üles. Lisasime ka mõned kuuseehted (lumehelbed).

Edasi hakkas lund sadama. Valget ilusat lund ja sadas muudkui valgesse aknasse. Lisasime ka törtsuke sinist lume sisse, mida ajasime taga puust pulgaga. Tõstsime lund ka teistesse akendesse.


Järgmiseks hakkasime tegema piparkooke. Selleks rebisime ajalehe tükke ja katsime pruuni akna piparkoogitükkidega - tegime nagu lauakatte. Siis võtsime piparkoogivormi, mille sisse panime salvrätitükke, mida enne olime leotanud kliistri sees. Vajutasime ilusti vormi sisse. Nüüd lisasime lõhnavat piparkoogimaitseainet. Lõpuks võtsime vormi ära ja saigi lõhnav piparkook valmis.
Viimasesse aknasse tegime päkapikud - punase värviga täpselt sellised nagu laps neid ette kujutas. Mõnel oli neid nii palju, et terve aken oli täiesti punane. Mõni päkapikk hüppas ka valge lume seest välja. Lõpuks panime igale päkapikule vahused (habemeajamisvaht) tutid mütsi otsa.

Kui töö ära kuivas, saime teibid ära tõmmata ja välja tuli 4 vahvat jõulukaarti.

Viimases tunnis pidasime pidu, jagasime kinke ning küpsetasime piparkooke. Olid alles lõhnad! Olid alles toredad, need meie pisikesed meisterdajad! Aitäh kõigile! Kaunist jõuluaega ja toredat aasta lõppu!

Eelmine
Jõulud hiilisid Haldjaperre
Järgmine
India elevant ja nabatants

Lisa kommentaar

Email again: