Issile pilli - konnakrooks või elevanihüüd?

-

Isadepäevanädal on juba mitmendat aastat Haldjaperes PILLIKUUL, seega tegime ka sel aastal ühe vahva pilli, millega hommikul issit äratada.

Enne pillimeisterdamist õppisime selgeks (või tuletasime meelde, kuidas keegi) isadepäeva laulu. Laulu saateks mängisime konnakujulistel guirodel.

Pillimeisterdamine käis aga nii:

Kõigepealt mõõtsime kõva vetsupaberitoru suurusele vastava jupi värvilist paberit. Siis said lapsed paberile joonistada issi portree või issi lemmikasjad või niisama mõnusa mustri. Beebid tegid paberile hoopis värviga oma jalajälgi.

Seejärel oli vaja rulli üks ots kinni katta, et tekiks tops. Sai kohe kõvasti teipida. Kaane sisse tuli seejärel vajutada auk, kuhu sai pisikest puupulka sisse peitu pisa, ikka mitu korda. See nõudis omajagu pusimist ka, sest auk oli pisike ja pulgake samuti.

Lõpuks sai kinnitatud pulgakese küljest lõng ja see läbi augu pusserdatud nii et pulk jäi topsi "kaane" peale ja lõng läbi topsi rippuma.

Viimane etapp oli pilli mängima õppida. Selleks tegime sõrmed märjaks ja hakkasime mööda lõnga alla sõitma. Kostis konnakrooks-elevandihüüd.

VALMIS!

 

Ma usun, et kõik Haldjapere laste issid said isadepäeval korralikult üllatatud!


Eelmine
Ämbliku ja laterna lugu
Järgmine
Pillikuu–Banjo ja tsaka-tsaka

Lisa kommentaar

Email again: