Isadepäev, vol 2

-
Sel nädalal jätkasime isadepäeva-teemaga. Harjutasime isadepäevalaulu ja "häälestasime" pille.
Isadepäevalaulu sisse saime palju uusi salme - meeldejäävaimad sõnad olid vast need, et "...issiga meeldib mulle ajatagamist mängida" ja "...muna koorida" :). Pilliks said sel korral üllatusmunade sisud, millest said hoopis kestad. Sisse panime seibe. Proovisime võrrelda, kas pill teeb erinevat häält, kui seal on vähe ja palju seibe sees. Seepärast proovisime hoolikalt loendada ja lisada arvu juurde mõiste "vähe" või "palju".

Isadepäevakingiks tegime seekord lotopileti-põhimõttel kaardi. Selleks oli vaja kõvasti emme abi, sest kui on vaja juba vihikukilega (iseliimuva kilega) mässata, siis on teada, et sinna võib kinni jääda nii suur kui väike ja lõpuks on kõik krussis ja vussis :). Aga kui kile jube õigesse kohta kleebitud, saab laps sellele edukalt kõike kleepida. Meie kleepisime isadepäevasõnumeid. Kes mõtles ise välja, kes kasutas meie väljaprinditud pildi- ja tekstipõhjasid. Viimaseid sai ise värvipliiatsite ja vildikatega kaunistada. Mida väiksemad lapsed, seda suurem rõhk läheb pliiatsite puhul küll nende sorteerimise peale :). Või valimise peale. Või siis vildika korgi ära võtmise ja tagasipanemise peale. Samas annab see jälle kõik väga palju ainest rääkimiseks ja arutamiseks: värvid, arvud, mõisted kinni-lahti, sisse-välja-tagasi jne.

Teisena proovisime issidele  teha kassalindist sellist kupongiriba, mis sisaldaks endast vähemalt aastajagu kingitusi - musisid, kallisid ja paisid. Just selle mõttega, et kui isadepäeval kõike korraga ei jaksa üle anda, on võimalus kasutada nö kuponge ja jaopärast kingid kätte saada ja anda. Kupongide tegemiseks kasutasime templeid -  millel olid vastavad kirjad peal. Tempel tuli vaid värvi sisse kasta ja siis trükkida. See omakorda nõudis pidevat silma-käes koostööd, et tempel kitsa riba peale saada.
Sel nädala tegime esimest korda valmis ka meisterdamisabi pakikese - mis mõeldud neile, kes kodus haiged.
Ehk et mitte kodus igavleda, siis saab teha kodus kõike kaasa ja järele. Selleks tuleb meile märku anda, et sooviks selle nädala meisterdamispakki ja juhendit.  Seda saavad soetada ka Haldjapere loovustundides mittekäivad lapsed.
Meie tootetestija Anastasiia märkis lisaks, et enne, kui kodus meisterdamine ette võtta, tasub end varustada vakstu vms, mida alla panna. Pärast lihtsam koristada. Tema leidis Abahanist soodsalt suure alusvakstu.
Karta on, et sellist materjali, mida me eelmisest tunnis kasutasime, keegi vabatahtlikult omale koju ei taha :D.

Ilusat isadepäeva igatahes!


Eelmine
Isadepäev, vol1
Järgmine
3D-pilt ja vaba maalimine muusikaga

Lisa kommentaar

Email again: