Elagu Eesti!

-
Eesti sünnipäevanädalat alustasime Haldjaperes otse loomulikult hümni kuulamisega. Julgemad laulsid ka kaasa. Lapsed olid kõik väga pidulikud ja tõsised hümni kuulamise ajal.

Ja seejärel algas mäng - sinise, musta ja valgega. Kõigepealt rebisime sinist, musta ja valget paberit tükkideks. Seejärel tegime suure paberi peale sinise, musta ja valge kriidiga ringid ning hakkasime paberipuru värvide järgi sorteerima - ikka sinised tükid sinisesse ringi jne. Lõpuks kogusime tükid kõik jälle kokku.

Edasi saime paberi, mille jagasime kriipsudega kolmeks ja mida siis püüdsime värvida nii, et sinine värv püsiks oma vahes ja must oma vahes ja. Mõnel õnnestus, mõnel lapsel aga läksid värvid kõik üksteisele külla, et lõbusam oleks. Pidupäev ikkagi ju!

Viimase liigutusena paigutasime kliistri abil paberitükid värvitud lipule - jälle sinised sinise peale, mustad musta peale ja valged valge peale.

Selline tore sinimustvalge tund saigi.

 

Suuremate lastega võtsime ette piduliku Eestile pühendatud söömaaja. Kõigepealt disainisime sinise ja musta värviga õige ägeda laudlina. Laudlina saime siis lauale panna ja asuda lauda katma. Leiva, või, munade ja kiluga. Vett sai ka :)

Muna kooris iga laps ise ja purustas kahvliga kausi sees. Siis segasime juurde võid ja soola. Juba kannatas süüa seda munavõid, nii mõnigi laps maitses. Siis proovisime munavõid leivale määrida ja kõige peale kilu. Jubehea kraam! Viimase sammuna koristasime koos laua ja iga laps pesi oma nõud ise ära, nii et kraanikauss vahtu täis.

 

Selline pidulik ja sinimustvalge nädal meil oligi. Palju õnne, Eesti 106!


Eelmine
Sõbralik punane nädal Haldjaperes
Järgmine
Tule ja draakoni tund

Lisa kommentaar

Email again: