Beebiviiplemise edasijõudnudte grupp alustab 17. septembril kell 11 Haldjapere Stuudios.

Beebiviiplemise algtaseme kohta küsi rohkem: beebiviiplemine@gmail.com

httpmediavoogcom000000405668photosbaby_sign_language-boyjpg

Mis on beebiviiplemine?

Kas teadsid, et beebid on võimelised meiega suhtlema ammu enne rääkima hakkamist? Laps ütleb oma esimesed sõnad tavaliselt umbes aastaselt. Kui aga kuuljate lastega kasutada lisaks tavapärasele kõnele ka viipeid, võivad esimesed teadlikult tehtud ja tähendust kandvad viiped ilmuda lapse “kõnesse” juba 8-9-kuuselt, mõnel juhul veelgi varem!

Laste passiivne sõnavara ehk meie öeldust arusaamine on alati tükk maad suurem kui see, mida nad ise oma ebaküpse kõneaparatuuriga väljendada suudavad. See tekitab beebides ja väikelastes frustratsiooni… näe, tahaks öelda, aga ei tule välja! Minust ei saada aru! Mind ei mõisteta!

Mis siis kui saaksime oma last selles aidata ning mõista teda paremini? Mujal maailmas on beebidega viiplemist kasutatud juba aastakümneid.          

(Foto: http://kiddiekoms.com.au/wp-content/uploads/2016/05/baby_sign_language-boy.jpg)

 Tunnid

Programm koosneb kümnest ca 30-45 minuti pikkusest laulutunnist, mille jooksul õpime läbi laulu-tantsu-pillimängu üle 100 igapäevaelu puudutava viipe. Lapse jaoks on tund nagu beebide lauluring, kus ta saab rõõmu tunda muusika ja laulu sees olemisest, lapsevanema jaoks aga koht, kus õppida üks põnev uus oskus, mida lapsega kodus praktiseerida. Tunnis kasutame nii teada-tuntud lastelaule kui ka pärimuslikke viise.

Kellele?

Ootame tundidesse eelkõige 6-12-kuuseid lapsi. Erandid on võimalik läbi rääkida, sest õigupoolest pole kunagi liiga vara ega liiga hilja viiplemisega alustada. Tunnid on mõeldud kuuljatele normaalarenguga lastele (see tähendab, et me ei asenda kõneteraapiat ega õpeta viipekeelt vaegkuuljatele).

Millal?

Mudilaste pilootgrupp alustab 17. septembril kell 11.00 Haldjapere stuudios.

Beebiviiplemise algtaseme kohta küsi rohkem: beebiviiplemine@gmail.com

Kus?

Kohtume Haldjapere loovustundide ruumides, aadressil Kastani 38 (Kastanimaja).

Registreerumine:

Osalemissoovist palume märku anda aadressil beebiviiplemine@gmail.com .