ALUSTAME SEPTEMBRIS UUTE BEEBIVIIPLEMISE GRUPPIDEGA 6-12 kuustele ning 12-24 kuustele kuuljatele lastele!

SIIT SAAD OTSE REGISTREERUMISVORMILE: http://bit.ly/BV-regamine-Tartu-sügis2019

KONTAKT: beebiviiplemine@gmail.com / tel: 5056481 (Karoliine).

Tere tulemast Beebiviiplemisse!

Lisainfot meie programmi kohta leiad: fb.com/Beebiviiplemine 

Kontakt: beebiviiplemine@gmail.com / tel: 5056481 (Karoliine)


3-minutise selgituse, millega tegu, leiad siit:
http://bit.ly/Beebiviiplemise-lühivideo 


Kuula ka pikemat selgitust: http://bit.ly/video-beebiviiplemine-mis-kellele-miks

Kursuste täpsema sisu nädala kaupa leiad siit: http://bit.ly/Beebiviiplemise-kursuste-programmid


Mis on beebiviiplemine?

Beebiviiplemine on beebide muusikaring, kus õpime läbi laulude, tantsude, pillimängu ja salmikeste Eesti viipekeele viipeid.

Kas teadsid, et beebid on võimelised meiega suhtlema ammu enne rääkima hakkamist? Laps ütleb oma esimesed sõnad tavaliselt umbes aastaselt. Kui aga kuuljate lastega kasutada lisaks tavapärasele kõnele ka viipeid, võivad esimesed teadlikult tehtud ja tähendust kandvad viiped ilmuda lapse “kõnesse” juba 8-9-kuuselt, mõnel juhul veelgi varem!

Beebidega viiplemine aitab edukalt ületada seda frustreerivat aega, mil lapse passiivne sõnavara (ehk meie öeldust aru saamine) ja arusaamine maailmast on juba üksjagu suur, aga kõneaparatuur veel suhteliselt ebaküps ning võime end teistele selgeks teha on piiratud. Kujutage ise ette kui jännis see väike inimene on… näe, tahaks öelda, aga ei tule välja! Minust ei saada aru! Mind ei mõisteta!

Viibete kasutamine võimaldab beebidel, kes veel ei räägi, suhelda oma vanemate ja teiste pereliikmetega ning väljendada oma vajadusi ja soove - näiteks anda märku kui nad soovivad süüa või juua või siis lihtsalt juhtida meie tähelepanu asjadele, mis neid köidavad ja mida nad tahavad meiega jagada. Öelda seda, et nad kuulsid linnukest laulmas akna taga või nägid naabri kassi õues jalutamas või et “Kuhu küll on kadunud mu lemmik auto?!” Andes beebidele võimaluse end viibetega väljendada, saame harukordse sissevaate sellesse, milline on nende maailm ning mis neile oluline on.

Mujal maailmas on kuuljate ja normarenguga beebidega viiplemist (baby signing) kasutatud juba aastakümneid. Eestis on meie programm ainus omataoline ning täielikult eesti viipekeelel põhinev. Programmi luues oleme konsulteerinud eesti viipekeele spetsialistidega.

Tunnid

Beebiviiplemise programm koosneb kümnest ca 30-45 minuti pikkusest laulutunnist, mille jooksul õpime läbi laulu-tantsu-pillimängu üle 250 igapäevaelu puudutava viipe (rutiinsed tegevused, igapäevased esemed, söögid, pereliikmed, loomad-linnud, transpordivahendid jne).

Enne igat tundi saadame sulle meeldetuletuskirja tunni teemaga, enne tundi võid alati saata meile soove viibete osas, mida kindlasti sooviksid selle teema raames õppida. Peale igat tundi saad käsilehe, kus on toodud tunnis läbitud kõige olulisemad viiped videotena ning mõningate laulude-salmide sõnad, et saaksid neid koduski lapsega kasutada. Samuti oleme käsilehtedel pikemalt lahti kirjutanud beebiviiplemist ja lapse kõne arengut puudutavaid teemasid, ikka selleks, et teaksid, kuidas tunnis õpitut kodus omal käel rakendada ning tunneksid ära lapse esimesed viipekatsetused ja viiplemise erinevad arengufaasid.

Lapse jaoks on tund nagu beebide lauluring, kus ta saab rõõmu tunda muusika ja laulu sees olemisest, lapsevanema jaoks on see aga koht, kus õppida üks põnev uus oskus, millega lapse arengut toetada ning mida lapsega kodus praktiseerida. Tunnis kasutame nii teada-tuntud lastelaule kui ka pärimuslikke viise. Grupi suurus kuni 10 last.

Kellele?

Beebide tundidesse ootame eelkõige 6-12-kuuseid lapsi. Erandid on võimalik läbi rääkida, sest õigupoolest pole kunagi liiga vara ega liiga hilja viiplemisega alustada. NB! Tunnid on mõeldud kuuljatele normaalarenguga lastele (see tähendab, et me ei asenda logopeedide / kõneterapeutide tööd ega õpeta ka viipekeelt vaegkuuljatele).

Mudilaste tundidesse ootame beebide kursuse juba läbinud ca 12-24-kuuseid põnne, kes tammuvad juba rohkem oma jalal ringi ja kellega saab teha lihtsamaid ringmänge jms. Mudilastega hakkame õppima viipeid veidi keerukamate mõistete (nt värvid, vastandid, lihtne loendamine jms) kohta ning lapsevanematele õpetame selgeks eesti viipekeele sõrmendtähestiku.

Millal?

Avaseminar 7. septembril kl 10-12 Ülenurme pere- ja noortekeskuses. Kõik grupid alustavad septembri teisest nädalast ehk alates 9. septembrist.

  • Esmaspäeviti kl 11 - MUDILASED (algkursuse läbinud) - Haldjapere Stuudios (Kastani 38) - õpetaja Karoliine

  • Teisipäeviti kl 10 - BEEBID - Tartu Joogakeskuses (Kastani 38) - õpetaja Karoliine

  • Kolmapäeviti kl 11 - BEEBID - Tartu Joogakeskuses (Kastani 38) - õpetaja Eveli

  • Neljapäeviti kl 10 - BEEBID - Tartu Joogakeskuses (Kastani 38) - õpetaja Karoliine

  • Reedeti kl 10:30 - ASTU-LÄBI-TUND - Haldjapere Mängumaal (Kastani 38) - õpetaja Valeria


Reedesed drop-in ehk astu-läbi-tunnid - oodatud on nii beebid kui mudilased; hea võimalus neile, kes soovivad suuremat paindlikkust, või neile, kes tahaksid tunnis käia 2 korda nädalas! Toimuvad sama süsteemi alusel nagu suvised suvetunnid olid (ehk tundi iga nädal eraldi registreerumine ja tund toimub kui neljapäeva õhtuks on registreerunud vähemalt 8 osalejat). Reedeste tundide kava on vabam, õpime küll samu viipeid, mis tavakursustel, kuid vähem süsteemselt, samuti saab alati küsida soovilugusid ja -teemasid. Reedeste tundide juurde paraku käsilehed jms "tugimaterjal" ei kuulu.

VÄGA SOOVITUSLIK on kõigile esmakordsetele osalejatele osaleda ka avaseminaril (7. sept) või kuulata läbi veebiseminari salvestus (mõlemale saab registreeruda samal registreerumisvormil, mis kursustelegi)! Nendes anname põhjaliku sissejuhatuse sellesse, mis Beebiviiplemine on ning kuidas seda igapäevaselt kodus rakendada ja mida silmas pidada, et viibete kasutamine oleks lapse arengut ja suhtlusoskusi toetav! Avaseminari raames toimub ka lühike 30-minutine Beebiviiplemise näidistund. Avaseminaril võib osaleda ka siis kui kursustel käima ei plaani hakata ;)

Õpetajad

Beebiviiplemise programmi on loonud ning tunde viivad läbi Kreete Viira (lapsepuhkusel) ja Karoliine Piksarv. Aastal 2018 testisime programmi 4 pilootgrupi peal ning saime väga positiivset tagasisidet. Kreetel on aastatepikkune kogemus beebide ja laste lauluringide vedamisel nii Tartus, Tallinnas kui Viljandis ning ta on ühtlasi ka pärimuskultuuri spetsialist. Karoliine on sarnase programmi läbinud Šotimaal, beebiviiplemist kasutanud oma mõlema lapsega ning kogenud oma pere pealt, kui fantastiline tööriist see on oma lapsega suhtlemisel. Samuti on ta hiljuti läbinud eesti viipekeele algajate kursuse ning jätkab viipekeele õppimist. Mõlemal õpetajal on muusikaline haridus ning kompetents alushariduse ja lapse kõne arengu valdkondades.

Lisaks on meie kogukonnast 2019. a jooksul kasvanud kaks uut õpetajat: Eveli Kuuse ja Valeria Müürsepp. Eveli liitus meiega juba 2018. aastal ning oli oma pisipojaga meie esimestes “katsejäneste” grupis ning aktiivselt viibelnud oma nüüdseks pea 2-aastase igati jutuka ja tragi põnniga. Valeria liitus meiega 2019. aasta alguses ning viipleb aktiivselt oma 1,5-aastase pesamunaga ja jäädvustab neid elamusi ka oma Instagrami kontol: https://www.instagram.com/babysign_val/

Kus?

Tunnid toimuvad Haldjapere Stuudios ning Tartu Joogakeskuse ruumides, aadressil Kastani 38 (Kastanimaja). Esimesse sissepääs kohe hoovi sisenedes esimene uks vasakut kätt, teise pääseb hoovi sügavamast nurgast suurest metalluksest. Jälgi silte!

Maksumus

Nii beebide kui mudilaste kursuse tasu on kogu 10 nädala eest 60€. Arved saadame välja enne kursuse algust ning ülekande laekumine on registreeringu kinnituseks!


NB! 100% raha tagasi garantii! Kui peale kursuse esimest tundi otsustad, et see ikka pole sinu jaoks, saad kogu kursusetasu tagasi küsida!

Reedene astu-läbi-tund (ehk drop-in formaadis tund) toimub kursustest eraldiseisvana, tasumine korratasu alusel (6€ / kord). Tasuda saab nii arve alusel kui sularahas õpetajale.

2-tunnine avaseminar + näidistund kõigile uutele liitujatele 10€ / pere. Avaseminar toimub 7. septembril kl 10-12. Võib osaleda nii beebiga koos kui ilma. Väga soovitatav osaleda mõlemal vanemal, sest saadud info on kasulik kogu perele!

Veebiseminari salvestus 10€ / pere. Neile uutele liitujatele, kel pole võimalik meiega 7. septembril liituda, pakume võimalust kuulata augustikuise veebiseminari salvestust. Selles sisaldub kõik sama info, mida ka 7. sept seminaris selgitame.

Mis saab siis kui ma puudun?

Kui peaks juhtuma, et sa ei saa kursuse mõnes tunnis osaleda, saad paluda asendustundi sama või järgneva nädala jooksul. Sama nädala jooksul on kõigil sama taseme kursustel sama tunniteema. Samuti võid kursuslasena asendustunnina kasutada reedest astu-läbi-tundi juhul kui sinna on registreerunud piisavalt osalejaid (siis saad "sooviloona" paluda näiteks just puudutud tunni teemasid). Kui sul ei õnnestu asendustundi tulla võid selle asemel kasutada ka esmaspäevast "vaba mängu" aega Haldjapere Mängumaal. Täpsemalt kirjutame asenduste süsteemist juba meie iganädalastes kirjades.

Registreerumine:

Osalemissoovist palume märku anda registreerumisvormi kaudu SIIN!

Registreeringu kinnitab õigeaegselt tasutud kursusetasu.

Lisainfo: beebiviiplemine@gmail.com / tel: 5056481 (Karoliine)

Jooksvad uudised: fb.com/Beebiviiplemine