Unenäopüüdja.

Et Haldjapere lastel oleks mõnus Unenäoriiki reisida, tegime seekord unenäopüüdjaid.
Loe lisaks

Isad ja virmalised Haldjaperes

Viimasel ajal kirjutatakse ja räägitakse palju isadest ja isadusest, isapuhkusest ja iibest. Ka meil Haldjaperes on põhjust rääkida, sest tuleb tõdeda, et meie ajaloo jooksul on sel aastal rekordarv isasid lastega loovustundides osalemas. See tundub muutuvat üha tavalisemaks ja on õnneks oluliselt tavalisem, kui harukordsed virmalised, mis selle nädala loovustundide teemaks said :).
Loe lisaks

India elevant ja nabatants

Et päkapikud tõid Haldjaperes loovustundides osalejatele jõulukingiks meie raamatu „Väikese vimkaga perekond“, siis on jaanuar loovustundides soolataigna-kuu. Esimesel tunnil peale jõule meisterdasime iglusid. Sel nädala seiklesid vimka-pere peategelased – Sofi ja Jürgen - aga hoopiski Indias (ptk „India elevant ja nabatants“).
Loe lisaks

Jõulud Haldjaperes

Et jõulu ajal on sagimist nii palju, jäi vahepeal üks postitus tegemata. seepärast teeme täna 2 postitust korraga.
Loe lisaks

Jõulud hiilisid Haldjaperre

Sel nädalal hiilisid jõulud salamisi Haldjaperre. Seda nii tegemistes kui ka olemises. Kõik tavapärased ruumikaunistused vahetusid jõulukaunistuste vastu ning loovustundides tuli meisterdamiseks üks jõululugu, mis sai kokku raamatuks.
Loe lisaks

Isadepäev, vol 2

Sel nädalal jätkasime isadepäeva-teemaga. Harjutasime isadepäevalaulu ja "häälestasime" pille.
Loe lisaks

Isadepäev, vol1

Vahepeal maha sadanud esimese lumega tekkis küll jõulutunne, aga enne on veel erinevaid tähtpäevi ja sündmusi tähistada. Ja ka lumi sulas sama kiirelt, kui tuli,  nii et saime end kenasti hoopis isadepäeva lainele sättida.
Õnneks on selleni veel natuke aega, saime suurema projekti ette võtta ja kindlad olla, et see järgmiseks nädalaks ära kuivab.
Loe lisaks

Must nagu öö

Kui Eestisse on saabunud valge lumi ja tundub, et sõiduolud on kehvad ning lund peab nii palju rookima, siis on selle valge ilma taustal täiesti mõnus mõelda 1 nädal tagasi, kui väljas oli pime ja märg. Isegi keset päeva oli must nagu öö. Nii oli ka Haldjaperes eelmisel nädalal must ja oli Ö. Ainult öökullid olid öös näha.
Loe lisaks

Kirjuleheline loovustund

Sel nädalal trügisid Mariliisiga tundidesse kaasa sügislehed koos oma ilusate värvidega. Sügis alles algas ja vähemalt selle esimesed päevad on olnud suvisemad kui suvi ise, aga tegelikult on ikka täitsa sügise moodi. See lõhn ja tunne ja värvid ja olek, kõik-kõik. Me oleme kuidagi väga rütmilisena loodud, täitsa loomulikult või iseenesest tuleb  sügise rütm sisse, kui see käes on ja tegelikult juba veidi varemgi.
Loe lisaks

Folgiringi esimene kuu

Folgiringid on hooga käima läinud ja tore on näha, et väikeste folkijate rõõm mängimisest on suur. Folgiringi Kreete pani kirja esimeste tundide mõtted.

Loe lisaks

Suvelõpu rannaskäik

Enne eriti asjalikku sügist tõime tundidesse kaasa tükikese oma suvest - Kristi mesilast ja Mariliis mere äärest. Sel nädalal võtsime kätte ja läksime enne päris suve lõppu veel Haldjaperes randa.
Loe lisaks

Miks tulla lapsega folgiringi?

Sel sügisel - juba 4. septembrist - alustab Haldjaperes taas folgiring Kreete Viira juhendamisel. Lisaks lihtsalt toredusele, on folgiring ka väga hariv ja kasulik, seda mitmel põhjusel.
Loe lisaks

10+ põhjust, miks Haldjaperre tullakse (nii nad räägivad)

Väikelapsega ringides käimine on ühest küljest tore, teisalt... võib kõik see sahmerdamine (aeg-ajalt) tunduda paraja ettevõtmisena. Eriti talvel (või noh sellel pool aastat kestval aastaajal, kus vahel on ka nii mõnus, et lund sajab ja külm on) ja eriti Haldjaperre. Esiteks kella peale minek, eks. Topi laps riidesse, ise riidesse. Kima kohale ja kui autoga minek, siis otsi veel parkimiskohta. Võta riidest lahti. Määri end ja last ära, pese puhtaks, vaheta jälle riideid. Õueriided selga ja kima jälle koju. Seda kõike tunni või pooleteise nimel nädalas.
Kõige tipuks, see tunnike-poolteist pole selline jõudehetk, kus ise vaikselt kõrvalt vaatad või telefoni näpid. Ei, üldse mitte! Loovustunnis on VANEMAL ÜLITÄHTIS ROLL. Vanem on nagu filter, vahendaja, juhendaja ja lapse vahel. Me võime Haldjaperes ju kasvõi pea peal seista, aga kõik see, mida me öelda ja õpetada tahame, jõuab lapseni kõige paremini vanema kaudu. See, mida emme või issi ütleb, on väikelapse eas kõige tähtsam.

Päris vaprad vanemad, mõtlete! Jah ja peale selle on kõik, kes meile tulevad, täiesti Haldjapere nägu :). Haldjaperet saaks ju vabalt ka ise kodus teha (ja meid ei rõõmustaks miski rohkem), AGA toome siinkohal välja kümme ja peale põhjust nii meie kui lapsevanemate vaatenurgast, miks nad ikkagi tunnis tahavad käia ja mis mõtted ja küsimused on üles kerkinud.

Loe lisaks

Loovustunnid läksid suvepuhkusele

Haldjapere loovustundide juubelihõnguline hooaeg sai selle nädalaga vahva lõpu.
Nüüd peame suvepuhkust ja alustame uue hooajaga 4. septembrist. Registreerumine tundidesse algab 1. augustist eelmisel aastal käinutele ja 8. augustist kõigile soovijatele.
Loe lisaks

Kust tuleb tolm ja kuhu kaob huvi :)

Selle nädala alguses oli hea võimalus kuulata Tartu Loodusmajas TLU teadurit ja psühholoogi Grete Arrot rääkimas laste õppimisoskustest ja nende kujunemisest/kujundamisest.
Loe lisaks

Nostalgiahõnguline

Avastasime hiljuti, et meie juubelihooajal ehk 10. sünnipäeva puhul selle hooaja jooksul on Haldjapere loovustundides käinud tavalisest rohkem Mariasid ja Mirteleid. Mariasid ikka juhtub rühmadesse sattuma, aga et meil sel aastal ka Mirteleid käib, on harukordne. Et, miks see meie jaoks eriline on?
Sest just meie endi Mirtelist ja Mariast sai kunagi alguse Haldjapere.
Leidsime ajalooarhiivist selle meenutuseks ka ühe blogipostituse aastast 2006.
Loe lisaks

Auk.

Selle nädala loovustundide peategelaseks on auk.

Me otsisime riietest auke, Haldjaperest auke, sõitsime auklikul teel ja isegi meisterdamispaber oli meil seekord auklik. Ka loovustundi alustav kellamäng oli auku peitu pugenud. Andis teda sealt ikka kätte saada!  Riietest me väga palju auke kahjuks ei leidnud. Ainult Joonas oli ette valmistanud ja tuli Haljaperre, suur tore auk sokis, ja teatas, et ka tema pidžaamal kodus on väike auk. Ja Danieli sokist leidsime tillukese augu, mille kaudu oli hea kõdi teha.

Loe lisaks

Inspireerivat vaatamist ja kuulamist

Lisame siia enda ja loodetavasti ka lugeja jaoks inspireerivaid materjale. 
Seekord on selleks jutuajamisi ja mõtteid kasvatus- ja neuroteaduste vallast. Intervjuud kasvatusteadlase Kristi Vinteriga Plekktrummist ja Vikerraadio Huvitaja saatest. 
Head kuulamist-vaatamist!
Loe lisaks

Sünnipäevakingiks uus koduleht...

Kui juba hea mitu aastat tundub, et vana kodulehekülg on ajale jalgu jäänud, ning ühel hetkel näed voog-i ja tunned, et see ongi see, mida me otsinud oleme:)
Loe lisaks