Tule ja draakoni tund

-

Draakoni aasta on juba täies hoos ja seega mõtlesime ikka korralikult tähistada. Kuna draakonid on head tulemeistrid ja oskuslikud tulepurskajad, siis võtsimegi teemaks tule. Mis on tuli ja kust ta tuleb? Milleks ta on hea ja milleks halb? Rääkisime tuleohutusest ja tule liikidest (küünal, ahjutuli, lõke, tulekahju jne).


Kui jutud räägitud tuli asuda tegudele. Plaaniks sai teha lõket. Jah peaaegu päris lõket, kuna päris tuld ikkagi ju keset põrandat ei tehta. Seega proovisime tekitada võlulõket. Alustasime siis lõkkeplatsi ettevalmistamisega. Vaatasime, et poleks lähedal kergestisüttivaid materjale ja lõkkele oleks piisavalt ruumi. Siis ladusime lõkkeplatsile ümber kivid (padjad), et tuli minema ei lipsaks. Metsas lõket tehes leidub kindlasti palju kuivi oksi lõkke jaoks aga meil olid mugavalt olemas juba päris küttepuud. Igaüks sai oma halu lõkkesse lisada. Mis järgmiseks? Oligi lõkke süütamise aeg. Mängutikutopsist võlusime välja mängutule. Selleks oli töötav föön ja selle külge kinnitatud krepp- paberi ribad. Ausalt öeldes tundus see nii päris, et eemalt oleks ära petnud küll.


Kui hubane lõke mõnusalt praksub, siis on ju tore lõkketule peal miskit küpsetada. Iga laps saigi endale grilltiku ja sinna otsa tükikese banaani. Enda küpsetatud banaan maitseb ju kõige paremini! Kõlas matsutamist ja mõminaid ja mõnigi sai kõhu täis. Siis kustutasime lõkke ja koristasime enda järelt kõik ära, nagu ka metsas või lõkkeplatsil peab tegema.


Ja saabus meisterdamise aeg! Nüüd alustasime meisterdamist draakoniga. Värvisime alustuseks wc paberi rulli roheliseks ja jätsime kuivama.


Samal ajal kui rull kuivas, valmistasime lõkkepilti, et ikkagi kõik tule tegemise etapid kinnistuksid.

Rebisime mõned paberist puud lõkke jaoks valmis ja siis võtsime söetüki ning joonistasime lõkkekoha paberile. Kui saime kulbiga veidi kliistrit paberile siis ajasime selle svammiga laiali ning liimisime rebitud lõkkepuud. Lõkke süütamiseks kallasime punast ja kollast värvi puude keskele ning ajasime siis värvi kas pintsli või sõrmedega laiali. Igaüks tegi nii suure leegi, kui tahtis. Lõpetuseks lisasime veidi sädemeid, milleks olid pisikesed punased lõngatükid.


Kui pilt kuivama pandud, jätkasime draakoni valmistamisega. Draakonile oli ühte toru otsa vaja liimida punaseid, kollaseid ja oranže krepp paberi ribasid. Sellega said kõik ilusasti hakkama. Nüüd olid veel silmad puudu. Silmad said pähe ja kohe hakkaski draakon tuld purskama, kui toru sisse puhuda.


Suuremad lapsed said aga draakoni joonistada suurele paberile. Proovisime söejoonist teha ning siis värvisime ja liimisime detaile ning tulid uhked ja tu tulised draakonid!



Eelmine
Elagu Eesti!
Järgmine
Päike!

Lisa kommentaar

Email again: