ALUSTAME JAANUARI LÕPUS UUTE BEEBIVIIPLEMISE GRUPPIDEGA 6-12 kuustele kuuljatele beebidele!
  
Registreerimisinfo allpool!!!

Mis on beebiviiplemine?

Beebiviiplemine on beebide muusikaring, kus õpime läbi laulude, tantsude ja salmikeste  Eesti viipekeele viipeid.

Kas teadsid, et beebid on võimelised meiega suhtlema ammu enne rääkima hakkamist?  Laps ütleb oma esimesed sõnad tavaliselt umbes aastaselt. Kui aga kuuljate lastega kasutada lisaks tavapärasele kõnele ka viipeid, võivad esimesed teadlikult tehtud ja tähendust kandvad viiped ilmuda lapse “kõnesse” juba 8-9-kuuselt, mõnel juhul veelgi varem!

Beebidega viiplemine aitab edukalt ületada seda frustreerivat aega, mil lapse passiivne sõnavara (ehk meie öeldust aru saamine) ja arusaamine maailmast on juba üksjagu suur, aga kõneaparatuur veel suhteliselt ebaküps ning võime end teistele selgeks teha on piiratud. Kujutage ise ette kui jännis see väike inimene on… näe, tahaks öelda, aga ei tule välja! Minust ei saada aru! Mind ei mõisteta!

Viibete kasutamine võimaldab beebidel, kes veel ei räägi, suhelda oma vanemate ja teiste pereliikmetega ning väljendada oma vajadusi ja soove - näiteks anda märku kui nad soovivad süüa või juua või siis lihtsalt juhtida meie tähelepanu asjadele, mis neid köidavad ja mida nad tahavad meiega jagada. Öelda seda, et nad kuulsid linnukest laulmas akna taga või nägid naabri kassi õues jalutamas või et “Kuhu küll on kadunud mu lemmik auto?!” Andes beebidele võimaluse end viibetega väljendada, saame harukordse sissevaate sellesse, milline on nende maailm ning mis neile oluline on.

Mujal maailmas on kuuljate ja normarenguga beebidega viiplemist (baby signing) kasutatud juba aastakümneid. Vaata oma silmaga, kui paljut saavad beebiviiplemist kasutavate perede lapsed väljendada ning kui väga sellest rõõmu tunnevad: https://youtu.be/snJvS3N_khY

Eestis on meie programm ainus omataoline ning täielikult eesti viipekeelel põhinev. Programmi luues oleme konsulteerinud viipekeele spetsialistidega.  

Tunnid

Beebiviiplemise programm koosneb kümnest ca 30-45 minuti pikkusest laulutunnist, mille jooksul õpime läbi laulu-tantsu-pillimängu üle 100 igapäevaelu puudutava viipe (rutiinsed tegevused, pereliikmed, loomad-linnud, transpordivahendid jne). Lapse jaoks on tund nagu beebide lauluring, kus ta saab rõõmu tunda muusika ja laulu sees olemisest, lapsevanema jaoks aga koht, kus õppida üks põnev uus oskus, millega lapse arengut toetada ning mida lapsega kodus praktiseerida. Tunnis kasutame nii teada-tuntud lastelaule kui ka pärimuslikke viise. Grupi suurus kuni 10 last.

Kellele?

Algajate tundidesse ootame eelkõige 6-12-kuuseid lapsi. Erandid on võimalik läbi rääkida, sest õigupoolest pole kunagi liiga vara ega liiga hilja viiplemisega alustada. Tunnid on mõeldud kuuljatele normaalarenguga lastele (see tähendab, et me ei asenda kõneteraapiat ega õpeta viipekeelt vaegkuuljatele).

Mudilaste tundidesse võtame algajate grupi läbinud 1-2-aastaseid põnne, kes tammuvad juba oma jalal ringi ning kellele on eakohased ringmängud ja veidi keerukamate mõistete (nt värvid, lihtne loendamine jms) tutvustamine. Järgmine mudilaste grupp alustab aprillis 2019.

Millal?

Esmaspäeviti kl 11 - beebide grupp - algab 28. jaanuaril
Neljapäeviti kl 10:30 - beebide grupp - algab 31. jaanuaril [grupp täitunud, võimalus lisada ootenimekirja]
Reedeti kl 10 - beebide grupp - algab 1. veebruaril [grupp täitunud, võimalus lisada ootenimekirja]
Reedeti kl 11:15 - beebide grupp - algab 1. veebruaril

AVASEMINAR KÕIGILE UUTELE LIITUJATELE: pühapäeval, 27. jaanuaril kl 10-12
Võib tulla nii lapsega kui ilma. Väga soovitatav on osaleda mõlemal vanemal või kaasa võtta vanavanema/lapsehoidja, kes lapsega igapäevaselt palju aega veedab! Anname väikese “maitseproovi” meie kursustel toimuvast, ülevaate beebiviiplemise olemusest ja igapäevasest praktikast ning tutvume peotäie põhiviibetega.

Õpetajad

Beebiviiplemise programmi on loonud ning tunde viivad läbi Kreete Viira ja Karoliine Piksarv. Aastal 2018 testisime programmi 4 pilootgrupi peal ning saime väga positiivset tagasisidet. Kreetel on aastatepikkune kogemus beebide ja laste lauluringide vedamisel nii Tartus, Tallinnas kui Viljandis ning ta on ühtlasi ka pärimuskultuuri spetsialist. Karoliine on sarnase programmi läbinud Šotimaal, beebiviiplemist kasutanud oma mõlema lapsega ning kogenud oma pere pealt, kui fantastiline tööriist see on oma lapsega suhtlemisel. Samuti on ta hiljuti läbinud eesti viipekeele algajate kursuse ning jätkab viipekeele õppimist. Mõlemal õpetajal on muusikaline haridus ning kompetents alushariduse ja lapse kõne arengu valdkondades.

Kus?

Kohtume Haldjapere loovustundide ja mängumaa ruumides, aadressil Kastani 38 (Kastanimaja), II korrusel.

Maksumus:

Kogu kursuse (avaseminar + 10 tundi) tasu on 60€. Kursusetasu ülekannet ootame enne kursuse algust, see on ühtlasi registreerumise kinnituseks ja tagab koha kursusel. Peale avaseminari on võimalik kursustest loobuda, saades kogu kursusetasu tagasi (juhul kui tunnete, et see pole siiski teie jaoks). Täpsema makseinfo saadame registreerunutele nädal enne kursuse algust.

Registreerumine:

Osalemissoovist palume märku anda registreerumisvormi kaudu:
https://goo.gl/forms/1NJsG3UvpEq2LerB3

Registreeringu kinnitab õigeaegselt tasutud kursusetasu.

Lisainfo: beebiviiplemine@gmail.com / tel: 5056481 (Karoliine)

(Foto: http://kiddiekoms.com.au/wp-content/uploads/2016/05/baby_sign_language-boy.jpg)