Tordipidu

-

Tordipäev on pidupäev!

Selle nädala tundi alustasime sõbrapäeva meeleoludes. Pika arutelu käigus jõudsime järeldusele, et selle päeva kõige parem osa, peale sõprade, on tort! Laulsime selle peale ühe toreda sõbralaulu ning tegime pillidega rütmi ka juurde.

Tordi tegemine algas meil papist rõngaste sorteerimisega: suurem, väiksem, kõige väiksem. Proovisime rõngaid torniks ehitada, otsides neile sobiva suurusega papist vahepaberid, et nad üksteise peal püsiksid. Lapsed said topsiga liimi ja kandsid selle rõngaste servadele. Nii saime tordi kokku liimida. Kõige mõnusam osa oli kreemi valmistamine. Selleks tõstis iga laps endale kulbiga kliistrit kaussi. Siis sai valida, kas teha vanilli, šokolaadi või maasikakreemi. Valasime kliistri sisse värvi ja segasime lusikaga. Kandsime kreemi tordile ja seda voolas seal mõnuga. “Nii ilus kreem!”, hõikas üks väike meisterdaja mitu korda oma maasikakreemi peale.

Kreemised tordid jäid korraks ootele ning asusime kaunistusi valmistama. Pikast krepp-paberi ribast rebisime väiksemaid tükke ning rullisime need pallikesteks. Niimoodi saime tordile martsipanilillled. Puudu olid veel marjad. Väiksemad marjad saime puupärlitest ja suuremad voolisime savist ning veeretasime punase värvi sees. Nämmad maasikad, kirsid ja jõhvikad!

Nüüd oli puru kord! Sipsutasime tordi peale ja suhu nonparelle ja riivisime šokolaadi (rasvakriiti).

Oh need tordid- kui isuäratavad ja uhked need said. Jätsime need riiulile ilutsema ja lõpetasime tunni ühe magusa sõbrapäeva vahukommi ja mullitantsuga.Eelmine
Suur spagetipidu
Järgmine
Otsides Eestit

Lisa kommentaar

Email again: