Talvelindude raske elu

-
Seda, kuidas linnud talve süüa otsivad, me sel nädalal uurisimegi.

Kui õues on lumi ja jää ja talv on nii kaua kestnud, on linnukestel nälg majas. 

Uudistasime lastega "lund ja jääd" ja meelitasime linnud õuele, kes lõpuks jätsid oma pehme sule meile. Mängisime
ka sulega.

Meisterdamist alustasime hoopis sõna-tähe-tähestiku mängust. Selleks tegin paberisse augud, mis nägi välja nagu jää, mille alt linnukesed on püüdnud välja toksida süüa. Lisasin paberile tähe(d). Nüüd said lapsed lõnga ja nõela, et teha näputööd. Sarnast tegevust tegime mõned tunnid tagasi ka. Kordused on olulised lapse jaoks. Lapsed hakkasid lõnga aukudest läbi torkama/tõmbama, kes kuidas hetkel oskas. Ja kui nad tabasid auku, millel oli täht, oli üllatus kui suur, et tegemist oli just nende nimetähega. see on tore mänguline lähenemine tähtedele. Osadel lastel oli paberi peal esimene nimetäht, osadel nimetähed, suurtel lastel terve tähestik. Nemad said lisapaberi, kus oli peal tähestik ja nende nimi. Niimoodi said nad nagu salakoodi abil kõigepealt oma nime lõngaga läbi torkida ja siis hakkasid nad tähestikku torkima. See meeldis neile! 

Siis hakkasime linnu toitu sortima. Lume seest seemneid otsima. 

Siis võtsime välja krohvivõrgud ja asetasime need aukudega paberi peale - nagu jää. Lisasime valget värvi ja natuke sinist ja rullisime pildi lumiseks. Raputasime jahu ka peale, nagu kevadine lumesadu. Joonistasime tikuga kollase päikese ka pildile, et linnukesed saaks tulla. 
Võtsime võrgu ära ja piilusime, kui vahva muster seal all oli. Lisasime pildile seemned ja hakkasime lindu värvima.

Lapsed said linnušabloonid ning punast ja musta värvi ja pintslid. Igaüks tegi täpselt sellise nagu soovis, asetas ta pildile ja joonistas veel vabakäega soovi korral lisaks. Lõpuks see üksik suleke ka pildile ja oligi rõõmus ja lumine linnupilt valmis.
Eelmine
Kinesteetiline ja sensoorne ehk et kuidas me loovustunnis jääaugust kala püüdmas käisime
Järgmine
Sellest, kuidas me loovustunnis teeme harjutusi nii sabale, nabale kui ka kirjatehnikale.

Lisa kommentaar

Email again: