Püüa kinni!

-
Silma-käe koostöö ja kehakoordinatsioon on iga meisterdamise alus. Seega võtsime ette ja tegime terve tunni ainult neid "harjutusi", mis meisterdamist toetavad. Kuivtrenni, niiöelda (ja veidikene märgtrenni ka).

Alustuseks püüdsime kinni Haldjapere päikese. Noh, ja siis püüdsime seda visata.
Siis püüdsime laulu saatel kinni oma jalad ja kõik padjad, mis teki peal maas olid.
Seejärel hakkasid lendama kausid ja ka need tuli kinni püüda. Kausi alla ilmusid salaja käärid, mis ka sai kinni püüda ja millega püüdsime esimesi lõikamise katsetusi teha. Sellest polnud üldse lugu, et mõni laps alles esimest korda elus käärid kätte sai!
Kääride mehhaanikat oli ka tore õppida! Osavamad said lõigata paberiribast tükikesi ja neid kaussi kinni püüda. Kääridega saime püüda ka üle ruumi rippuvaid mänguasju. Neid oli kohe eriti vahva uudistada ja nööre läbi lõigata!

Seejärel püüdsime kinni jooksuläinud palle. Küll ikka veeresid teised! Püüdsime ka ise veeretada ja rullida neid palle. Ja visata. Ja mööda renni veeretada. Ja kulbiga mööda maad edasi lükata. Ja siis jälle kokku korjata.
Nii saabuski aeg märgtrenni (TM) jaoks :). Suurest potist vee seest spagetikulbiga korkide õngitsemine nõudis ikka omajagu osavust. Isegi käega oli veidi keeruline.
Kui kõik lapsed olid suurest kinnipüüdmisest väsinud ja läbimärjad, siis sai lõpuks veel mullimasina mulle püüda.

Suuremate laste tunnis püüdsime varvastega maalida. Selleks püüdsime pintsli varba vahele ja muudkui töötasime. Vahepeal maalisime ka lihtsalt varbaga. No ja kui jalad väsisid, siis ikka kätega ka.



Eelmine
Suvi Sahvrisse
Järgmine
HALDJAPERE ÕUNANÄDAL

Lisa kommentaar

Email again: