Pillikuu lõpetamine trummiorkestriga

-
Pillikuu puhul täiendasime oma pillikollektsiooni ühe vahva trummiga. Alustuseks nuputasime, mis asi see trumm üldse on ja mida saab trummina kasutada, et rütmi luua. Proovisime patsutada oma põlvi, kõhtu, põski. Kui kõik oli läbi patsutatud, siis tutvusime päris trummidega, neid oli nii pisikesi kui suuri ja saime testida erinevaid. Õppisime trummi mängimise harjutamiseks ühe trummilaulu ka, mida sai siis kas kiiremini või aeglasemalt mängida. Võttis jala tatsuma küll.

Meisterdama asudes sai iga laps alustuseks ühe plekkpurgi. See tuli nüüd trummiks maskeerida. Katsime plekist osa paberiga, mille kinnitasime liimipulgaga. Beebide purgid olid kaetud tagurpidi teibiga ja nad said vaadata ja uurida, kuidas rebitud paberitükid sinna ise külge jäid. Kaetud purgile hakkasime lisama dekoratsioone. Näiteks olid väga popid erinevat värvi täpikleepsud. Neid sai kohe hulgi purgile täpitatud. Siis lõikasime augurauaga erinevaid kujundeid: konnad, päikesed, inglid, kuuse, südamed, lumehelbed. Ja leidsime ka neile koha. Lõpetuseks tõmbasime mõned uhked kriipsud ka kriitidega. Tähtis het oli, kui kinnitasime kummiga õhupallist n.ö. Trumminaha. Nüüd sai juba testida, mis häält trumm tegi. Kui me veel mõned kummipaelad lisasime, siis sai nende külge ka värvilisi lõngaribasid riputada. Ja uhke pill oligi valmis! Valisime veel puidust pärlid, mis kinnitasime grilltiku otsa ja nii siame ka trummipulgad.


Nüüd saime ühe vägeva kontserdi ja tantsu teha, kui kõik trummid põrisesid ja laulsime oma trummilaulu. Peo lõpetasime mullisajuga :)
Eelmine
Vihmapill
Järgmine
Lõhnab nagu... jõulud!

Lisa kommentaar

Email again: