On nurgad, ei ole nurgad...

-
Eelmise nädala tunnipostitus jäi täitsa tegemata. Aga parandame vea:) Eelmisel nädalal uurisime lastega kahte kujundit - kolmnurka ja ringi. Meie jaoks käis kogu mäng otsimise ümber - kas on nurgad või ei ole. 
Alustasime tundi ägeda lauluga, kus laste roll oli patsutada oma rinnale ja siis pea peale. Suuremad lapsed said kõik laulu liigutused kaasa teha. Loomulikult oli selleks lauluks: Mu mütsil on 3 nurka.... Ja siis "Mu (patsutus rinnale), mütsil (pats pähe)" ajal lapsel tegid kaasa, ülejäänud laulu osa jälgisid vanemaid. 

Alustasime paberi, mille sisse oli lõigatud kolmnurk, uurimisest. Liikusime näpuga nurgast nurka nagu autod, iga kord nurka jõudes seisatasime. Siis tuli mängu toru, mille servas püüdsime samuti näpuga sõita ja oh imet, auto ei jäänudki seisma - nurki polnud.

Nüüd sai iga laps topsi, kus olid värvilised kolmnurgad ja ringid. Uurisime neid... ringid nagu pallikesed on lastele lihtsamad ära tunda, kolmnurkadega saime aga iga nurgaga õrnalt käe peale torgata. Sorteerisime kujundid ära - ringid toru sisse (mis oli asetatud suurema topsi peale) ja kolmnurgad paberi kolmnurkse ava sisse. Nüüd oli meil 2 hunnikut.

Lapsed võtsid esmalt ringid ja hakkasid ruumist otsima ringikujulisi paberikilest tehtud kujundeid ning kleepisid oma ringid sinna sisse (igasse ringi korraga 1 ring, niikaua kuni tops oli tühi). Kolmnurgad panime samamoodi kleepivate kilede peale.

Asusime joonistama. Suure paberi peale asetasime esmalt kolmnurkse auguga paberi, millega olime juba mänginud. Nüüd siis sõitsime taas mööda nurki - esmalt kriidiga, siis vildikaga ja lõpuks värviga (näpu või pintsliga). Võtsime toru, millesse enne sorteerisime, ja lisaks veel 1 madalama toru ja püüdsime nende abil ringe välja võluda. 

Võimalusi tegutseda oli mitmeid - kas joonistada piirjooni või värvida seest. Kui 1 kujund valmis, tõstsime šabloone edasi. Niimoodi nokitsesime tunni lõpuni - kõige lõpuks said lapsed seina peale pandud kujundeid taas oma töö peale tuua - nii palju kui jaksasid.

NB! Suuremad lapsed tegid hoopis mandalat - ringikujulist ja kolmnurgakujulist. 
Eelmine
Parem-vasak, virmalised välja
Järgmine
Veetiigri aasta alguse kalapüük

Lisa kommentaar

Email again: