Notsud mudas

-
Seekord keskendusime tunnis notsude mudaseks tegemisega. Kõigepealt saabus meile külla siga ehk notsu ehk põssa ja tutvus kõigi lastega. Arutasime, et mis notsudele meeldib ja millised nad on. Siis oli muinasjutu aeg. See rääkis sellest, kuidas üks siga soovis niiväga lennata ning kuidas soovikaev tema soovi täita ei tahtnud ning mis siis edasi sai.

Lõpuks tõdesime, et sead ikka tegelikult ei lenda aga nad on see eest väga osavad mudas sonkijad.

Selleks, et proovida mõnusat muda teha, tõstsime kulbikesega kaussi mulda. Niisutasime seda süstlast pritsitud veega ning lisasime hea hulga kliistrit. Sai mega hea muda. Selle muda kandsime pintsli või sõrmede abil paberile. Lisasime ka veidi värve, et testida, kas värvid muutuvad mudaseks või muda värviseks. Et pilt oleks veidi sügisese hõnguga, lisasime mõne puulehe ka. Nüüd oli aeg lisada notsusid. Võtsime pika lindi roosat krepp paberit ja reibisime väiksemaid tükikesi, et tekitada mida sisse notsusid. Mõned silmad sai ka muda sisse piiluma pandud. Lõpuks veel said pildile kollased päikesed ja saigi mudas möllavate põssade pilt valmis.

Suuremad lapsed aga alustasid enne põrsast, proovisid seda joonistada roosa värviga ning liimida roosat paberit peale ja alles siis sai muda lisatud.

Ruik ruik!Eelmine
Värviline ja veerev
Järgmine
Salamahti jälle sügis meie aedadesse trügis

Lisa kommentaar

Email again: