Mängud kangastega

-
Mida huvitavat saab teha suure hulga erinevate kangastega? Mängida, muidugi.  Meie mängisime Haldjaperes suurte kangastega ja väikeste kangastega; siledate, libedate, karedate, pehmete, venivate, läbipaistvate, karvaste ja torkivate kangastega. Ja igasugu muude kangastega ka, mis praegu enam meeldegi ei tule.

Alustuseks mängisime ühe suure kardinakangaga tuulemängu. Kõik said kardinast kinni hoida ja seda üles-alla lehvitada, vahepeal pugesime kardina alla peitu ka.

Siis mängisime hüppavate pallide mängu: Koukisime kastist läbi aukude palju-palju värvilisi palle välja (ja õppisime värve ka) ning panime pallid kardina peale hüppama. Jube vallatud pallid olid, muudkui hüppasid kardina pealt maha!

Kui pallimäng ära tüütas, mängisime mängu nimega "Astu ainult padjale". Seal oli emmede-isside abi vaja, sest padjad oli täitsa suurte vahedega. Padjarada sai mitu korda läbi käia - ja siis muutis see järsku suunda ja läks üle mänguks

"Põrand on laava". Selles mängus tohtis liikuda ainult mööda patju, vaipu ja põrandale laotatud kangaid, sest noh... põrand oli ju laava :) Kangad ja vaibad sikisakitasid üle terve Haldjapere stuudio, läksid läbi laua alt ja päris tunnelist. Lõpuks olid kõik lapsed suurest laavamängust higised ja tegime ühe rahulikuma mängu.

Selles mängus oli üks suur kast, kus olid erinevad kangatükid peidus. Sai uurida ja katsuda ja kõdistada ja võrrelda. Suuremad lapsed tegid kangajuppidest endile täitsa kostüümid selga! Kangaste katsumise ja tunnetamise mängu jätkus kohe päris jupiks ajaks.

Enne tunni lõppu said ülesande emmed-issid. Koos lapsega valisid nad välja sobiva kangatüki, millest meisterdati Rätititt. Rätitited läksid lastega koju kaasa ja olen kindel, et mäng läks kodudes sama suure hooga edasi.


Eelmine
Õunapuude õitsemise aegu...
Järgmine
Mängud saviga

Lisa kommentaar

Email again: