Lepatriinud

-
Jätkame maikuu loovustundides putukate lainel. Sel korral pugesid tundi lepatriinud. Suured ja väikesed. Meisterdasime neid tõesti kahte sorti. Ühe sellise suurema, mida saab laps endale selga panna, et ise lepatriinut mängida ja väiksema - kivist lepatriinu -, et oleks midagi ka pihku võtta. 
Vaja läheb
* papist väljalõigatud lepatriinu toorikut
* punast värvi
* värvirulli
* musti täppe paberist
* kummi aasade tegemiseks
* lamedat väikest kivi
* musta plastiliini

Alusta kõigepealt lepatriinu-toorikute punaseks värvimisest. Suurema lepatriinu võõpamiseks on paras kasutusele võtta värvirull. Rulli edasi-tagasi, üles-alla, siia-sinna ehk kasuta liigutuste kirjeldamiseks erinevaid suunamõisteid. Võid meelde tuletada ka lastesalmi: "Teerull, teerull, mis sa teed..." - samuti tore lugemine rullimise kõrvale.

Rulli või pintselda ka kivi punaseks. 

Suurema lepatriinu täppideks kasutasime paberist väljalõigatud suuri täppe. Neid on hea loendada täpitamise juurde. Täpid jäävad märja värvi peale kinni. Kui värv on juba kuivanud, siis lisa liimi. 
Kivist lepatriinule täppide tegemiseks kasutasime plastiliini. Vooli see käte vahel kõigepealt vorstikeseks ja siis murdke sealt väikseid täppe ning vajutage kivile. Väiksed lepatriinud on nüüd valmis. 

Suurema lepatriinu jaoks kinnita tooriku ülaserve 2 kummist aasa, kust saad lapse käed läbi pista ja lepatriinu tiivad üle õla asetada. 
Mõnusat meistedamist!

Eelmine
Liblikatund
Järgmine
Mesilased lillemeres

Lisa kommentaar

Email again: