Konnad siin ja konnad seal

-
Konni liigub praegu nii palju, seega pole ime, et nad ka Haldjapere loovustundi jõudsid. 
Me alustasime lemmikutest suurtest kastidest, mille seest saab asju otsida. Kastid olid seekord justkui väikesed konnatiigid, millel oli hommikune jääkirme toidukile näol peale tekkinud. Jäässe tekkinud aukudest hakkasin pisikeste abiliste abil konnad välja hüppama. Korjasime omale mõnusa portsu pisikesi konnasid, mida hiljem kunstitöö peal kasutada. Et konnad olid peidus manna sees, siis ei saanud jätta kasutamata võimalust natuke mannaga ka lustida. Ehk et mõnes tunnis tõstsime omale kandikule mannat ja kasutasime seda lõuendina.


Seekord on meisterdamiseks vaja
:
  • suur paber
  • hiina toidu vm pulk (hea oleks, kui oleks otsast veidi teravam)
  • rasvakriite vms (kollane ja roheline)
  • näpuvärve (kollane ja roheline)
  • svammi
  • tarretunud rohelist värvi, mille sees omakorda on kollased herned vms
  • keefir/maitsestamata jogurt/hapukoor + pipett/või lusikas
  • paberist väikseid "konni" (võid asendada millegagi, meil on selline auguraud) 
  • toidukile
Valge paber on meil justkui valge tiigijää, mis ilmade soojenedes pragunema hakkab - torka koos lapsega paberi sisse auke. Aita last sellega, et hoiad paberit enda käes õhus, et tal oleks hea ja ohutu auke torgata. Aukudest on tore läbi piiluda, eks ole. Nii ka konnadel, kes talveunest ärkama hakkavad.

Järgmisena võtke kollane ja roheline rasvakriit (või värvipliiats või vildikas) ja mängige, et päike käib vargsi piilumas ja jääd sulatamas. Samamoodi käivad konnakesed jääaukudes piilumas, kas kevad on tõesti käes. Aukudest on tore ka pliiatsit läbi pista, katsetage erinevaid asju.

Järgmisena tulevad mängu näpuvärvid, sest päike läheb aina soojemaks ja konni tuleb aina juurde.  Rohelise värvi pildile kandmiseks on eriti tore svamm - hüppad värviga krooksudes pildile nagu konn.

Selle peale tuleb pildile veel rohkem konni - tarretunud roheline värv, mille sees on rohelised herned. Seda materjali on mõnus mudida - pehme ja kõva korraga. Seda mudides saab veel erinevaid mõisteid kasutada - mis aga pähe tuleb, millega see seostub. Soe, külm? Mõnus, vastik? Libe? Nagu konn?
Mudige ja pudistage kõik herned värvi seest välja ja pildile, tarretunud värv samamoodi.

Aga, mis nüüd juhtub? Nagu see kevadine ilm ongi: alles paistis soe päike, järgmisel hetkel sajab lund. Meie pildil hakkab lörtsi sadama. Selleks on meil kasutusel keefir või jogurt või hapukoor. Pigista seda pipetiga pildile. Igale poole, täitsa omajagu. Võid kasutada ka lusikat. 

Kui sul on väikseid paberkonnakesi, siis lennuta neid ka pildile. 

Kõige lõpuks läheb ilma korraks veel nii külmaks, et tiigile tekib uus värske jääkirme - tõmmake toidukile pildi peale.
Nüüd on pilti samuti tore katsuda ja mudida. Tehke seda kindlasti - see jätab pildile toredaid mustreid ja jälgi kuivades. Kui pilt on kuivanud, võtke kile ära.

Mõnusat meisterdamist ja palju konni!Eelmine
Värviline ja veerev
Järgmine
Paberimöll

Lisa kommentaar

Email again: