Kevadlinnud

-
Sel nädalal laulsid loovustundides kevadlinnud! Pika meelitamise peale tulid nad ise ka nähtavalt - uhked ja värvilised, nagu oleks otse Lõunamaalt saabunud :). 
Tund ise oli väga lihtne. Tegime ainult kahte tegevust - rebisime paberit ja puhusime. Siiski lennutasime ja hüpitasime ka. Kõik on igati kasulik ja hea: rebimine peenmotoorikale ja kahe kehapoole koostööle. Puhumine nii suu- kui keelelihastele, hingamisteedest rääkimata. Hüpitamine ja lennutamine toetab üldmotoorikat ja tasakaalu ning kõik kokku on lihtsalt tore ja lihtne ja lõbus. 

Tunni alguses mängisime näpumängu kolmest oksal istuvast linnust, kes üksvaaval muudkui ära lendasid. Saime lisaks loo jutustamisele teha ka natuke matemaatikat. 

Seejärel tulid mängu linnuviled ja kogu Haldjapere sai kõrvulukustavat linnulaulu täis. Seda saab kuulda siit: 
https://www.facebook.com/haldjapere/videos/336497050546165/

Siis mõtlesime linnud kohale meelitada - selleks rebisime siidipaberist väikeseid tükke ja puhusime, lennutasime need valgele kangale. Kanga abil oli hea saabunud linnud tantsima ja lendu aidata. 

Samu rebitud pabereid kasutasime ka meisterdamiseks - neist said lindudele suled. Enne, kui linnud omale suled said, siis tegime rebitud paberitükkidega veel igasugu lennutamise ja puhumise ja kokku korjamise trikke. 

Suled said linnukeste külge paberikuhjade kohal ja sees hüpitades.

Suuremate laste tunnis võtsime suuremalt ette - tegime plaani ja joonised ja lõikasime-kleepisime, riputasime, huuuh, päris suur töö sai kokku :). 

See-eest nii kevadine :)!
Eelmine
Värvid, värvid, värvid...
Järgmine
Ussidest ja rohkemgi veel

Lisa kommentaar

Email again: