Jõuluettevalmistused alaku!

-
Jõulud meile meeldivad - kogu see peitusemäng päkapikkudega ja vahva värviline aeg ning muidugi valgus ja tuled. Kuna pühapäeval on 1. advent, siis alustasime ka meie Haldjaperes jõuluettevalmistustega. Tegime kaardi, mida oma parimale sõbrale postiga saata. Advendiaja küünlalaulu laulsime ka - seekord siis ühe küünlaga. Haldjapere lapsed teavad, et kui saame kokku lugeda 4 küünalt, ongi jõulud käes.
Esmalt aga kirjutasime kaardi jõuluvanale. Kuna eelmises tunnis lapsed ju harjutasid "kirjatehnikat":), siis seekord valmisid kirjad imekiiresti. Panime nad vahvasse jõulupostkasti. Soove oli ägedaid - no näiteks kilpkonn. Ja milline kilpkonn? Vahet pole, peaasi, et on!:) Jõudu jõuluvanale!:)

Kaardi jaoks joonistasime kõigepealt küünlaga. Enne muidugi rullisime keha peal. Et salapilt välja tuleks, värvisime mõnusate svammidega valge+sinine kombinatsioonis kaardi ära. Lisasime jääd ka (kliister) ja liuglesime. Kes svammiga, kes kätega. 

Nüüd mängisime jääga - krabisev kalkapaber. Kõlas täpselt nagu siis, kui kõnnid jäätunud lombi peal ja see jalge all katki praksatab. Lisasime ka mõnusa lumbaiba suurema siidipaberi näol.
Aeg oli kuusk lume alt välja võluda. Kasutasime šablooni, mille sisse hakkasime tikuga rohelist panema. Siis rebisime siidi- ja kreppaberist tükke ka juurde. Lõpuks tegime sõrmeotsa lõnga kerides väikesed punased kuuseehted.

Natuke lumehelbeid ja sädelust ja oligi imeline lumine jõulukaart valmis. Täiega veab sellel inimesel, kes selle kaardi endale saab!
Eelmine
Rõõm kritseldamisest
Järgmine
Mäng valguse ja jõuluvärvidega

Lisa kommentaar

Email again: