Emadepäev ja kalapäev

-
Kalapüügitund oli meil juba mõnda aega mõttes, nii et isegi emadepäev sai veidi kalapüügi-hõnguline.
 Et kust need teemad tekivad, võib ju küsida? Tähtpäevades ja kalendrist ja sellest, mis ilm on õues või milline on tuju või tahtmine katsetada mõnd ideed, mis peas oma järge ootab. Vahel on endalgi raske otsustada, sest tahaks mitut asja või siis on kalendris mõni oluline asi, mida võiks ka tunnis kasutada, aga mõni teine tore teema tahab vahele trügida. Viimati tegime nii, et koostasime meie FB lehel küsitluse, kus inimesed said valida, mis teemalist tundi nad sooviksid. Aga valik on ka valijatele raske :). Tulemus sai väga tasavägine, sellest sündis ka emadepäevatund, kus kasutasime kalapüügivõtteid :).

Kummalisel kombel ei jõudnud me emadepäevanädalal teha ühtegi pilti. Kirjutasime emadepäevanädalal emadest raamatuid :). Mõtled küll, et kuidas need pisikesed inimesed kirjutavad, aga siin tulidki appi õnged ehk et igaüks õngitses sõnu ettevalmistatud raamatulehekülgedele, et need sinna kinni kleepida. Nii said raamatud nt lehekülje: minu emmele meeldib.., minu emmele ei meeldi üldse.., minu emme on..., meile meeldib koos... jne. Kõige peale, kaaneks tuli muidugi isejoonistatud pilt emmest :).
Aga, et siis need kalad ja kalapäev.
Alustasime tundi sellest, et kõigepealt tekitasime omale kalad, mida püüda. Selleks kasutasime hõbepaberit (nagu räimepüük ikka :))  ja paitasime seda ühe võrgu peal, mis tekitas hõbepaberisse mõnusa soomuselise mustri. Seejärel rebisime hõbepaberist väiksemaid kalakesi ja kinnitasime selle külge pehme traadi, et saaks neid magnetõngega püüda. Suuremad said traaditamisega juba ise hakkama, väiksematel aitas emme või issi.

Siis oligi aeg kalad vette lasta. Vesi oli alguses plekkämbrites, mis tuli varsti välja vahetada, sest kalade asemel jäid otsa hoopis veeämbrid :).


Kalad käes, loendasime nad üle ja panime kaussi oma järge ootama. Et kalad pildile püüda, tekitasime paberile kõigepealt tausta. Selleks kasutasime erinevates tundides erinevaid ideid. Küll krepp-paberi ja kliistriga, küll mullikile ja värviga. Kalad sai kas lihtsalt pildile kliistri sisse või siis riputasime nad nöörile kuivama, nagu kaladega tihti tehakse. Kokkuvõttes jäi selline liikuv, pilt - kalad nööril reas. Kalu sai enne seda veel kasutada kliistri laialiajamiseks pildil - selleks said sedasama õngemagnetit kasutada. Paberi alt magnetiga kala sikutades, tegi see  pildil toredaid trikke. Lõpetuseks sai pildile veel sädelust.
Eelmine
Asjade otsimise mäng
Järgmine
Lõpupeod

Lisa kommentaar

Email again: